Náš pedagóg hral v Kuala Lumpur

Malajzijský symfonický orchester so sídlom v Kuala Lumpur patrí k popredným ázijským umeleckým telesám tohto druhu. Špičkoví orchestrálni hráči a renomovaní dirigenti z mnohých európskych i ázijských krajín sú garanciou najvyššej interpretačnej kvality.
Je pre nás veľkou cťou, že k spoluúčinkovaniu prizvali práve nášho pedagóga a koncertného organistu Mgr. art. Mareka Štrbáka, PhD., ktorý pôsobí ako odborný asistent na Katedre hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. V koncertnej sieni Dewan Filharmonik Petronas pod taktovkou ruského dirigenta Stanislava Kochanovského v rámci dvoch abonentných koncertov 19. a 20. januára 2019 spoločne uviedli Suitu pre orchester, čembalo a organ podľa J. S. Bacha od Gustava Mahlera.
Z úspechov nášho pedagóga sa veľmi tešíme a prajeme mu mnoho ďalších tvorivých síl.
Text: Mgr. Alena Čierna, PhD., PF – Katedry hudby
Foto: archív Mgr. art. Mareka Štrbáka, PhD.