Titul majstra Slovenska pre nášho doktoranda

16. a 17. marca 2019 sa v bratislavskej hale Elán konali Halové majstrovstvá SR vo viacbojoch mužov, žien, juniorov, junioriek, dorastencov, dorasteniek, starších žiakov a starších žiačok. V kategórii mužov sa najcennejší kov podarilo vybojovať Mgr. Ľuboslavovi Šiškovi, doktorandovi Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF.
Pretekára ŠK ŠOG Nitra v sobotu konkurenti trochu potrápili, no v nedeľňajších disciplínach bol jasným lídrom. Zvíťaziť sa mu podarilo so ziskom 3373 bodov. Beh na 60 m prekážok vyhral s časom 9.47 s, v skoku o žrdi podal výkon 255 cm, 1000 m zabehol v čase 3:24:55 min, výsledný čas v behu na 60 m bol 7.96 s, skok do diaľky ukončil s výkonom 547 cm, vrh guľou (7,26 kg) mu priniesol výkon 7,85 m a v skoku do výšky si vyskákal 180 cm.
Pre Ľuboslava Šišku ide o premiérový titul v sedemboji mužov. Čo na to hovorí?
„Pocity boli naozaj rôzne. Pár dní pred súťažou som si predstavoval celý priebeh pretekov a koncentroval sa na čo najlepšie výsledky. Cítil som mierne vzrušenie, keďže šlo vôbec o môj prvý sedemboj. Deň pred súťažou som však začal premýšľať, či som si na seba tak trochu neušil búdu. Napätie pokračovalo aj ráno pred štartom prvej disciplíny. Keďže sa mi tento štart vydaril, všetko napätie zo mňa opadlo a do nasledujúcich disciplín som vkročil s čistou a pokojnou mysľou. A možno práve táto psychická „ľahkosť“ prispela k získaniu najcennejšieho kovu. Dva súťažné dni prebehli hladko a celkom rýchlo a tieto majstrovstvá SR pre mňa znamenajú vynikajúce našliapnutie na budúcotýždňové Halové majstrovstvá sveta veteránov v päťboji, ktoré sa konajú v poľskom Toruni.“
Nášmu doktorandovi držíme palce a želáme, nech mu spomínaná psychická „ľahkosť“ pomôže k zisku ďalšieho výborného umiestnenia.
Celkové výsledky pretekov nájdete na webovom sídle Slovenského atletického zväzu.
Šiška a Varga
Ľ. Šiška HM SR