Na univerzite prednášal veľvyslanec Nemecka

Na pôdu Univerzity Konštantína Filozofa zavítala v stredu 3. apríla 2019 vzácna návšteva – veľvyslanec Nemecka J. E. Joachim Bleicker. Privítal ho rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF PhDr. Martina Pavlíková, PhD. a ďalší predstavitelia univerzity. Pán veľvyslanec nebol na našej škole po prvýkrát, navštívil ju už v septembri minulého roka. V rámci návštevy sa vtedy zúčastnil na slávnostnej inaugurácii rektora UKF prof. Libora Vozára, s ktorým absolvoval pracovné stretnutie.
Po prijatí vedením školy sa dnes veľvyslanec Joachim Bleicker stretol so študentmi univerzity, ktorým ho predstavila prorektorka Martina Pavlíková. Dopoludnia o 11. h mal príhovor a prednášku v nemeckom jazyku pre študentov Katedry germanistiky FF UKF. Pamiatkou na návštevu UKF v Nitre mu bude spoločná fotografia s prítomnými študentmi a pedagógmi katedry germanistiky – PaedDr. Oľgou Wrede, PhD., doc. Vierou Chebenovou, PhD. a Dr. phil. Danielom Krausem, DAAD lektorom na katedre. Popoludní sa veľvyslanec Joachim Bleicker stretol s ďalšími študentmi UKF, ktorým v anglickom jazyku prednášal na tému „Current challenges for the EU and its member states".
Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií