Vzniklo nové webové sídlo o Rómoch

Ústav romologických štúdií FSVaZ v spolupráci s mnohými odborníkmi a odborníčkami vytvoril nové webové sídlo o Rómoch. Web je určený všetkým, ktorí majú záujem o informácie z histórie, kultúry a jazyka Rómov. Okrem toho na stránke nájdete rozhovory s rómskymi osobnosťami a ďalšie informácie (napr. o pripravovaných akciách). Súčasťou webového sídla je aj sekcia, ktorá môže slúžiť na disemináciu výskumných zistení do praxe pedagogiky, psychológie, sociálnej práce a ďalších oblastí sociálneho života.
Zaujímavou sekciou (zatiaľ pripravovanou) je Perom mladých Rómov, v ktorej budú zverejňované videorecenzie mladých rómskych vysokoškolákov a stredoškolákov.
Vznik webového sídla Romologické štúdie bol podporený Fondom na podporu kultúry národnostných menšín.
Text: doc. Mgr. Jurina Rusnáková, PhD., FSVaZ – Ústav romologických štúdií