Naše basketbalistky piate v extralige žien

Basketbalistky BKM Junior UKF Nitra vyhrali v stredajšom druhom zápase play off extraligy o 5. miesto nad BAM Poprad 66:64 po predĺžení a sériu hranú na dve víťazstvá 2:0. Na pôde Popradu tak triumfovali v súboji, ktorý tréner PaedDr. Pavol Horička, PhD. označil za nesmierne vyrovnaný a dramatický. V boji o konečné umiestnenie využili mečbal hráčky BKM Junior UKF Nitra, ktoré v domácom zápase vyhrali nad Popradčankami 73:48. O víťazstve na palubovke súpera rozhodla až 7 sekúnd pred koncom predĺženia šestkami Viktória Feherová.
„Je to najlepšie umiestnenie družstva v histórii klubu,“ zhodnotil tréner Horička. „Náš klub sa kvalifikoval do najvyššej ligy len pred tromi rokmi a postupne sa prepracoval z ôsmeho miesta cez šieste v minulej sezóne na už spomínané piate miesto tento rok. Aj vďaka podpore sponzorov a podpore vedenia UKF sa podarilo vytvoriť podmienky pre dôstojnú reprezentáciu univerzity či mesta Nitra.“
Basketbalové družstvo BKM Junior UKF Nitra v súčasnosti reprezentujú študentky našej univerzity Paula Kubušová, Daniela Vajková, Natália Martišková a Tereza Sailerová.
Všetkým im, ako aj trénerovi P. Horičkovi, patrí naša srdečná gratulácia.
BKM Junior UKF
Text: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií