L3-banner-media

Naše basketbalistky piate v extralige žien

Basketbalistky BKM Junior UKF Nitra vyhrali v stredajšom druhom zápase play off extraligy o 5. miesto nad BAM Poprad 66:64 po predĺžení a sériu hranú na dve víťazstvá 2:0. Na pôde Popradu tak triumfovali v súboji, ktorý tréner PaedDr. Pavol Horička, PhD. označil za nesmierne vyrovnaný a dramatický. V boji o konečné umiestnenie využili mečbal hráčky BKM Junior UKF Nitra, ktoré v domácom zápase vyhrali nad Popradčankami 73:48. O víťazstve na palubovke súpera rozhodla až 7 sekúnd pred koncom predĺženia šestkami Viktória Feherová.
„Je to najlepšie umiestnenie družstva v histórii klubu,“ zhodnotil tréner Horička. „Náš klub sa kvalifikoval do najvyššej ligy len pred tromi rokmi a postupne sa prepracoval z ôsmeho miesta cez šieste v minulej sezóne na už spomínané piate miesto tento rok. Aj vďaka podpore sponzorov a podpore vedenia UKF sa podarilo vytvoriť podmienky pre dôstojnú reprezentáciu univerzity či mesta Nitra.“
Basketbalové družstvo BKM Junior UKF Nitra v súčasnosti reprezentujú študentky našej univerzity Paula Kubušová, Daniela Vajková, Natália Martišková a Tereza Sailerová.
Všetkým im, ako aj trénerovi P. Horičkovi, patrí naša srdečná gratulácia.
BKM Junior UKF
Text: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií
Foto: archív P. H.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo