L3-banner-media

Športovci si zmerali sily v Jarnom behu Nitrou

K tradičným podujatiam Nitrianskych univerzitných dní patrí už 14 rokov Jarný beh Nitrou. Tento rok sa konal 24. apríla 2019 a svoje sily si v ňom zmeralo 76 športovcov v dvoch kategóriách. Bežalo sa na trase Nový most – chodník na Wilsonovom nábreží – hlavný most pri internáte Mladosť – a späť. Ženy si odbehli 2,8 km, muži o niečo viac, 4,2 km. Najviac pretekárov prišlo z UKF, zastúpenie mali aj SPU a Športové gymnázium Nitra.
V kategórii žien si prvenstvo vybojovala študentka Športového gymnázia Nitra Petra Šuleková s časom 10:50 min, na druhom mieste skončila študentka žurnalistiky na UKF Simona Takácsová a bronzová pozícia patrila Romane Ondrušovej z ŠK ŠOG Nitra.
Medzi mužmi triumfoval Dávid Mazúch, študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy na Pedagogickej fakulte UKF, a to s časom 13:11 min. Zo striebornej pozície sa tešil Sebastián Kačina, študent Športového gymnázia Nitra, a tretí skončil Jozef Čurlej, reprezentant SPU.
jarný beh víťazné trio ženy
Tri najlepšie bežkyne, zľava Romana Ondrušová, Simona Takácsová a Petra Šuleková.
Ceny víťazom odovzdal prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre doc. Miroslav Tvrdoň v spoločnosti vedúcej Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF doc. Nory Halmovej a organizátorov pretekov. Odmenou pre bežcov bola aj neodlúčiteľná súčasť podujatia, plný kotol gulášu.
Jedného z hlavných organizátorov behu, doc. Jaroslava Broďániho z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF, sme sa spýtali na ďalšie plány v rámci podujatia. „Ja verím, že budeme mať veľa zdravia a hlavne chuti s kolegami, aby sme to robili naďalej, lebo 14 rokov je už dosť dlhá doba a možno nám pomôžu aj mladí kolegovia a tie ročníky budú stále bohatšie a budú lepšie výkony. Keby sa nám podarilo urobiť open kategórie na tomto Jarnom behu Nitrou, bolo by to super,“ vyjadril želania do budúcna.
Organizátori pripravujú okrem Jarného behu Nitrou aj Večerný beh, ktorý sa koná na jeseň. „Vrcholom je Večerný beh Nitrou, kam by sme chceli pritiahnuť hlavne detské kategórie, od tých najmenších až po tých najväčších, aby videli, že sme tu, že sme univerzita, že o nich vieme, sledujeme ich a môžu k nám prísť študovať. To by bolo to najkrajšie,“ doplnil doc. Broďáni.
jarný beh víťazi muži
Trio najrýchlejších mužov s organizátormi pretekov. Zľava doc. Vladimír Šutka, doc. Miroslav Tvrdoň, Sebastián Kačina, Dávid Mazúch, Jozef Čurlej a doc. Jaroslav Broďáni.
Kompletné výsledky Jarného behu Nitrou nájdete na webovom sídle Časomiery KRIL.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo