L3-banner-media

Športovcov ocenili mesto a kraj, úspech aj pre UKF

Športovci reprezentujúci mesto Nitra a Nitriansky kraj si prevzali ocenenia za svoje úspechy. 29. marca 2019 primátor Marek Hattas poďakoval v Synagóge nitrianskym športovcom za výbornú reprezentáciu mesta v roku 2018 a 25. apríla 2019 si najúspešnejší športovci, tréneri, športové kolektívy i najvýznamnejšie športové osobnosti nášho kraja prevzali ocenenie aj z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu.
Najlepšou športovkyňou mesta Nitra a zároveň Nitrianskeho kraja sa stala dvojnásobná majsterka Európy v taekwonde Dominika Holicová, ktorá vyhrala hlavnú seniorskú kategóriu a ktorá je nádejnou budúcou študentkou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Trénuje v nitrianskom Klube bojových umení Taekwon-do UKF Nitra, ktorý bol založený v septembri roku 2000. V súčasnosti prebiehajú tréningy taekwon-da v telocvični na našej univerzite, ktorá je aj partnerom klubu.
2019 sportovci mesto Nitra Dominika Holicova 2
2019 sportovci NSK Dominika Holicova
Najlepšia športovkyňa kraja aj mesta Dominika Holicová trénuje v KBU Taekwon-do UKF Nitra.
Ocenenie v tej istej kategórii Jednotlivci – seniori za výbornú reprezentáciu mesta Nitra v roku 2018 získala aj Xénia Kilianová, ktorá študuje na Filozofickej fakulte anglický a ruský jazyk. Je seniorskou reprezentantkou Slovenska a 6-násobnou majsterkou Slovenska v individuálnych zostavách. Každoročne sa zúčastňuje najvyšších FIG súťaží v modernej gymnastike – majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy, Grand Prix a svetových pohárov. V roku 2017 sa zúčastnila Letnej univerziády v Taipei na Taiwane.
Obom oceneným športovkyniam, ako aj KBU Taekwon-do UKF Nitra, k ich úspechu gratulujeme.
2019 sportovci mesto Nitra Xenia Makarova
Gymnastka a študentka Filozofickej fakulty UKF Xénia Kilianová získala ocenenie Mesta Nitra v kategórii Jednotlivci – seniori.
Spracovala: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií
Foto: Roman Oravec, facebook Taekwon-Do UKF NITRA a web NSK

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo