Športovcov ocenili mesto a kraj, úspech aj pre UKF

Športovci reprezentujúci mesto Nitra a Nitriansky kraj si prevzali ocenenia za svoje úspechy. 29. marca 2019 primátor Marek Hattas poďakoval v Synagóge nitrianskym športovcom za výbornú reprezentáciu mesta v roku 2018 a 25. apríla 2019 si najúspešnejší športovci, tréneri, športové kolektívy i najvýznamnejšie športové osobnosti nášho kraja prevzali ocenenie aj z rúk predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu.
Najlepšou športovkyňou mesta Nitra a zároveň Nitrianskeho kraja sa stala dvojnásobná majsterka Európy v taekwonde Dominika Holicová, ktorá vyhrala hlavnú seniorskú kategóriu a ktorá je nádejnou budúcou študentkou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Trénuje v nitrianskom Klube bojových umení Taekwon-do UKF Nitra, ktorý bol založený v septembri roku 2000. V súčasnosti prebiehajú tréningy taekwon-da v telocvični na našej univerzite, ktorá je aj partnerom klubu.
2019 sportovci mesto Nitra Dominika Holicova 2
2019 sportovci NSK Dominika Holicova
Najlepšia športovkyňa kraja aj mesta Dominika Holicová trénuje v KBU Taekwon-do UKF Nitra.
Ocenenie v tej istej kategórii Jednotlivci – seniori za výbornú reprezentáciu mesta Nitra v roku 2018 získala aj Xénia Kilianová, ktorá študuje na Filozofickej fakulte anglický a ruský jazyk. Je seniorskou reprezentantkou Slovenska a 6-násobnou majsterkou Slovenska v individuálnych zostavách. Každoročne sa zúčastňuje najvyšších FIG súťaží v modernej gymnastike – majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy, Grand Prix a svetových pohárov. V roku 2017 sa zúčastnila Letnej univerziády v Taipei na Taiwane.
Obom oceneným športovkyniam, ako aj KBU Taekwon-do UKF Nitra, k ich úspechu gratulujeme.
2019 sportovci mesto Nitra Xenia Makarova
Gymnastka a študentka Filozofickej fakulty UKF Xénia Kilianová získala ocenenie Mesta Nitra v kategórii Jednotlivci – seniori.
Spracovala: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií
Foto: Roman Oravec, facebook Taekwon-Do UKF NITRA a web NSK