L3-banner-media

Študent UKF nominovaný na Svetovú univerziádu

Na 30. ročník Letnej svetovej univerziády, ktorá sa bude konať v talianskom Neapole od 3. do 14. júla 2019, bol Slovenským atletickým zväzom nominovaný aj Lukáš Púchovský, študent aplikovanej informatiky na Fakulte prírodných vied UKF. V rámci 12-členného tímu pretekárov, ktorého lídrom je halový majster Európy 2019 na 60 m Ján Volko, pocestuje do Neapola osem mužov a štyri ženy. Lukáš Púchovský bol nominovaný v disciplínach 100 m, štafeta 4 x 100 m a ako náhradník na 200 m.
„Nominácia prebiehala v podstate mimo mňa, nejako som nad tým neuvažoval, potom tréner jeden deň prišiel a povedal mi, že je tu takáto možnosť,“ hovorí skromne Lukáš. „Určite sa zohľadňovali v prvom rade výkony, minuloročné aj tohtoročné,“ dodal.
Lukáš je prvák, takže univerziády sa zúčastní po prvýkrát. Ciele má jasne určené v rámci štafety aj individuálnych disciplín: „Moje ciele, čo sa týka štafety, sú hlavne, aby sme trošku zviditeľnili, že môžeme mať aj super štafetu 4 x 100 m, len nám treba dať šancu. Predpoklady na to určite sú. Čo sa týka individuálnych disciplín, ak dostanem dôveru, budem sa snažiť zo seba vydať všetko, na čo momentálne mám. Nejdem tam s tým, že mi stačí postúpiť, ale s tým, že chcem ísť do finále. V druhom rade tam idem zbierať skúsenosti a trošku sa poobzerať, ako to vyzerá na takých svetovejších pretekoch, keďže to bude môj prvý takýto pretek.“
Lukáša trénuje Peter Žňava, absolvent Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF. „Naša príprava s trénerom prebieha v podstate ako na každý väčší pretek. Snažíme sa na to pripraviť čo najlepšie to ide, aj keď sme museli trošku improvizovať a zmeniť plán, keďže som mal hneď na začiatku sezóny zranenie,“ priznáva Lukáš.
Trénovanie a najmä príprava na svetové podujatia, akým univerziáda je, si vyžadujú veľa času. Dajú sa skĺbiť so štúdiom na univerzite? „Skúšky už mám oficiálne za sebou, zvládol som to v prvých termínoch všetko, takže som spokojný. Skĺbiť prípravu so štúdiom sa určite dá, len si treba rozumne rozvrhnúť čas a efektívne ho využiť,“ odkazuje nádejný atlét.
Lukáš Púchovský
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: archív Lukáša Púchovského

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo