L3-banner-media

Študentka UKF splnila limit na ME do 23 rokov

To, že na UKF máme šikovných športovcov, potvrdila po nominácii Lukáša Púchovského na Svetovú univerziádu aj Simona Takácsová, študentka žurnalistiky na Filozofickej fakulte UKF, ktorá splnila limit na Majstrovstvá Európy do 23 rokov v disciplíne 100 m prekážok. Podujatie sa bude konať od 11. do 14. júla 2019 vo švédskom meste Gävle.
V sobotu 8. júna Simona bežala na Mítingu v Budapešti len o 6 stotín pomalšie, ako bol stanovený limit. Na druhý deň sa jej ho však podarilo prekonať o 2 stotiny na 2. kole Atletickej ligy v Dubnici nad Váhom. Čas 14.08 s, ktorý je Simoniným osobným rekordom, jej priniesol striebro a zároveň ju dostal na toto medzinárodné podujatie.
„Už v sobotu som si v Budapešti dvakrát zlepšila osobný rekord (najprv v rozbehu na 14.22 s a vo finále na 14.16 s), ale stále sme tam našli nejaké tie chyby, takže sme verili, že na ten limit máme. O tom, či ho zbehnem hneď na druhý deň, som ani nepremýšľala. Išla som na pretek s tým, že ho chcem splniť. Aj napriek tomu, že som sa v rozcvičke na ten čas necítila, povedala som si, že dám do toho všetko a možno sa to podarí. Beh mi napokon vyšiel super, ani raz som tuším nezakopla o prekážku, no ešte v cieli som si istá nebola, tak sme museli počkať, kým moderátor vyhlási časy,“ opisuje svoju cestu za limitom zverenkyňa doc. Jaroslava Broďániho z Katedry telesnej výchovy a športu PF a Martina Illéša zo Športového gymnázia Nitra, absolventa UKF.
takácsová
Na ME má Simona Takácsová jasné ciele: „Čo najlepšie reprezentovať Slovensko. Potešilo by ma aj, keby si tam zabehnem osobný rekord. A keby to bolo pod 14 sekúnd, to by bol asi najväčší sen, keďže v slovenskej histórii sa to podarilo len 10 ženám.“
Najbližšie sa Simona, ktorá preteká za ŠK ŠOG Nitra, predstaví na medzinárodnom mítingu P-T-S v Šamoríne v sobotu 15. júna. Chýbať nebude ani náš druhý spomínaný atlét, študent informatiky, Lukáš Púchovský. Držíme palce.
Takácsová Dubnica
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Slovenský atletický zväz (Pavol Uhrín)

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo