Katedra hudby obohatila vernisáž výstavy fotografií

Začiatkom júna 2019 Dom Matice slovenskej v Nitre v spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava sprístupnili verejnosti výstavu archívnych fotografií venovanú významnej slovenskej divadelnej a filmovej herečke Eve Kristinovej. Výstavu otvorila členka výboru Matice slovenskej Dáša Machalová, ktorá bola blízkou priateľkou nezabudnuteľnej slovenskej herečky. Hudobnými vstupmi vernisáž výstavy obohatili pedagógovia a študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF. Vďaka organizátorov za výnimočný umelecký zážitok patrí Marekovi Štrbákovi, Lenke Gálisovej a Kataríne Mazúrovej.
Podujatia sa zúčastnila aj najbližšia rodina Evy Kristinovej, ktorá vyjadrila poďakovanie nielen organizátorom výstavy, ale za nevšedný umelecký zážitok aj účinkujúcim umelcom.
Výstava bude návštevníkom k dispozícii vo výstavnej miestnosti Domu Matice slovenskej na Dolnočermánskej ulici 737 v Nitre do 30. júna 2019.
Text a foto: Mgr. art. Jana Pastorková, ArtD., PF – Katedra hudby