L3-banner-media

V semifinále ME do 23 rokov aj naša študentka

Nedávno sme informovali o splnení limitu študentky našej univerzity Simony Takácsovej na Majstrovstvá Európy do 23 rokov. Tie sa konali od 11. do 14. júla 2019 vo švédskom meste Gävle. Ako sa Simone darilo?
Do Švédska odcestovala aj s trénerom Jaroslavom Broďánim z Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty UKF a spolu s ďalšími desiatimi reprezentantmi Slovenska bojovala o čo najlepšie umiestnenie. V Simoninom prípade išlo o disciplínu 100 m prekážok a aj keď bola po dobehnutí v rozbehu mierne sklamaná zo svojho výkonu, stačilo to na postup do semifinále. S časom 14,31 s a s protivetrom -1,1 m/s postúpila na 24. priečke. Tú sa jej napokon podarilo vylepšiť o 5 miest a Simona tak so svojím druhým najlepším výkonom v kariére (14,02 s) obsadila konečné 19. miesto. Okrem výborného umiestnenia si zverenkyňa Jaroslava Broďániho (KTVŠ PF UKF) a Martina Illéša (Športová škola Nitra) zo šampionátu odnáša aj jedno prvenstvo. V semifinále sa jej podarilo vybehnúť z blokov s najlepším reakčným časom spomedzi všetkých 24 semifinalistiek – 0,143 sekundy. Ako spomenula pre Slovenský atletický zväz, cítila sa nabudená a sústredená a štart vyšiel dobre.
takácsová me do 23 rokov
Simonina disciplína je beh na 100 m prekážok.
21-ročná študentka žurnalistiky prišla na šampionát s jedným z najslabších osobných rekordov spomedzi všetkých 34 pretekárok. O to cennejšia je vybojovaná 19. priečka. Jej cieľom bolo zabehnúť čas pod 14 s, čo sa jej už v tejto sezóne podarilo. I keď to nevyšlo, so svojím výkonom na majstrovstvách je spokojná. „Som spokojná a šťastná! Nečakala som, že postúpim do semifinále a v ňom budem devätnásta. Dnes som napravila to, čo som včera na štarte pokazila,“ vyjadrila sa Simona tesne po semifinále pre Slovenský atletický zväz.
Mladá pretekárka sa pred dvomi rokmi zúčastnila Majstrovstiev Európy juniorov v talianskom meste Grosseto. Majstrovstvá Európy do 23 rokov vo Švédsku boli jej druhým veľkým podujatím, ktoré jej dalo veľa. „Toto podujatie mi dalo ďalšiu motiváciu do budúcnosti. Bola to výborná skúsenosť. Ukázalo sa, že pri prekážkach nikdy neviete, čo sa stane. Môj osobný rekord bol na štartovacej listine na predposlednom mieste, ale keďže nám počasie v rozbehoch neprialo a nie každá pretekárka sa dokázala vysporiadať s protivetrom a 16 stupňami, tak mi to prinieslo šťastie a dostala som sa do semifinále," hovorí Simona.
takácsová a broďáni me do 23 rokov
Simona s trénerom Jaroslavom Broďánim.
Ako sama priznáva, väčšie podujatia ju dokážu priviesť k najlepším výkonom. „Je tam iná atmosféra než na bežných pretekoch. Celé mi to príde také dôležitejšie, čo si vyžaduje aj väčšiu sústredenosť. A predovšetkým to je vďaka súperkám, napríklad ak bežím s majsterkou Európy a držiteľkou juniorského rekordu, tak je to väčšie nabudenie a vyhecovanie," opisuje svoje pocity Simona Takácsová.
Majstrovstvami vo Švédsku sa pre študentku žurnalistiky sezóna nekončí. Počas leta absolvuje ešte preteky na Slovensku. „Najbližšie nás čakajú majstrovstvá Slovenska mužov a žien v Dubnici nad Váhom a potom v auguste máme na programe 2. a 3. kolo atletickej ligy. Na konci augusta aj finále atletickej ligy, kde sa pokúsime dosiahnuť pekné medailové umiestnenie spolu s klubom ŠK ŠOG Nitra, za ktorý pretekám," uzatvára Simona.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: archív Jaroslava Broďániho, Slovenský atletický zväz

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo