L3-banner-media

Jubilejná rakúsko-slovenská letná škola

7. – 20. júla 2019 sa v Nitre zišlo 26 zanietených rakúskych a slovenských vysokoškolákov a akademických pracovníkov, aby si v rámci rakúsko-slovenskej letnej školy zdokonalili nielen svoje znalosti nemčiny a slovenčiny, ale dozvedeli sa aj niečo viac o histórii a kultúre svojho suseda a spoznali zaujímavé a pre mnohých nové miesta Slovenska.
Tohtoročná rakúsko-slovenská letná škola bola výnimočná už aj preto, že oslávila svoje 20. jubileum. Prvú rakúsko-slovenskú letnú školu zorganizovala v roku 1999 Gabriele Bauer, rakúska lektorka pôsobiaca na Katedre germanistiky FF UKF. Odvtedy sa rakúsko-slovenská letná škola konala s menšími prestávkami striedavo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a Nitre. V Nitre sa pritom tento rok uskutočnila už deviatykrát, čo je v porovnaní s inými univerzitami najviac.
Stiavnica 1
Intenzívnu dopoludňajšiu jazykovú výučbu dopĺňali rôznorodé tandemové aktivity, celodenné poznávacie výlety do Banskej Štiavnice, Komárna, Kolárova a Topoľčianok, odborné prednášky pozvaných hostí, výstup na Zobor a spoločná tvorba časopisu „Firhang auf!“.
Jedinečným zážitkom bolo pre účastníkov letnej školy aj popoludnie strávené s folklórnou skupinou Zobor a ženskou speváckou skupinou Vranky.
Rakúsko-slovenskú letnú školu zorganizovala Katedra germanistiky FF v spolupráci s rakúskym partnerom FH Burgenland v Eisenstadte. Letná škola sa aj tento rok konala vďake finančnej podpore Akcie Rakúsko-Slovensko a Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave.
Text: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., FF – Katedra germanistiky, zodpovedná za organizáciu letnej školy
Foto: Mgr. Renáta Pavlová, PhD., Mgr. Peter Horváth, PaedDr. Oľga Wrede, PhD.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo