L3-banner-media

Zastúpenie UKF na európskom podujatí

Študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy na Pedagogickej fakulte Dávid Mazúch sa zúčastnil European Athletics Team Championships First League. Podujatie sa konalo od 9. do 11. augusta 2019 v nórskom meste Sandnes. Ide o I. ligu ME družstiev, v ktorej Slovensko reprezentovali zvučné mená slovenskej atletiky ako Ján Volko, Martina Hrašnová, Marcel Lomnický, Tomáš Veszelka, sestry Velďákové a ďalší.
bežci spolu ME družstiev Nórsko
V súťaži štátov obsadilo Slovensko 10. miesto. Študent Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF reprezentoval SR na európskom podujatí prvýkrát v disciplíne 3000 m prekážok. V konkurencii európskych vytrvalcov – prekážkarov obsadil 11. priečku a získal pre slovenské družstvo 1 bod. Pre budúceho študenta učiteľstva bola výborná skúsenosť bežať s európskou elitou.
"Skúsenosť to bola veľká, ako aj zážitok vidieť ich naživo a bežať s nimi. Dalo mi veľa už len to, že som sa mohol zúčastniť takých veľkých pretekov a reprezentovať Slovensko. Hlavne však motiváciu do budúcna, aby som na sebe neprestal makať a aby som sa opäť pokúsil dostať na takéto významné preteky," opisuje svoje zážitky mladý pretekár.
ME družstiev
Účasť na medzinárodných podujatiach u niektorých športovcov spôsobí trému, iným práve dopomôže k lepším výkonom. Ako to bolo u Dávida? "Dá sa povedať, že to bolo asi najväčšie podujatie, ktorého som sa zúčastnil. Tréma tam isto trochu bola, ale snažil som sa na to nemyslieť. Každopádne, bola veľká skúsenosť vyskúšať si, ako to na takýchto veľkých pretekoch chodí v role pretekára. Budem sa snažiť, aby to nebolo moje posledné veľké podujatie, ktorého som sa zúčastnil, a verím, že za pomoci mojich dvoch trénerov Illésa a Broďániho sa mi to podarí," vyjadril svoje plány do budúcna Dávid.
Sandens 2019
V hode oštepom reprezentoval SR náš absolvent Ondrej Bartoň (učiteľstvo telesnej výchovy a etickej výchovy), ktorý obsadil v studenom a daždivom počasí 7. miesto. Napriek protivetru hodil svoj druhý najlepší výkon 70,76 m.
David Mazuch a Ondrej Bartoň
Text: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD., PF – Katedra telesnej výchovy a športu, Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Slovenský atletický zväz

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo