L3-banner-media

Štafeta festivalu je už na pôde našej univerzity

Už 42. ročník Medzinárodného festivalu akademických folklórnych súborov Akademická Nitra 2020 bude síce až o rok v júli, už teraz nám však jeho organizáciu na pôde Nitry a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pripomína „štafeta“. Na nedávnom júlovom slávnostnom galakoncerte v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene ju z rúk rektora Technickej univerzity (TU) vo Zvolene prof. Rudolfa Kropila prevzal doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci UKF. Práve zvolenská univerzita spolu s partnermi bola organizátorom posledného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademický Zvolen 2019.
stafeta AN 2020
Prorektor doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., preberá štafetu od rektora TU vo Zvolene prof. Rudolfa Kropila.
„Aké som mal pri preberaní štafety pocity? Predovšetkým som cítil pocit veľkej zodpovednosti za to, aby sme festival pripravili skutočne na úrovni ako vrcholný sviatok folklóru. Aby sa u nás domáce i zahraničné súbory cítili výborne a rovnako aj diváci – milovníci folklóru, ktorí si, dúfam, prídu na svoje,“ povedal doc. Miroslav Tvrdoň.
Festival býva už tradične prehliadkou toho najlepšieho, čo môžu domáce i zahraničné akademické folklórne súbory ponúknuť. O necelý rok, začiatkom júla 2020, Nitra a Univerzita Konštantína Filozofa privíta mladých folkloristov – tanečníkov, spevákov i muzikantov, ktorí sa svojím umením budú uchádzať o jednotlivé ceny festivalu Akademická Nitra 2020. Už teraz sa Nitrania i návštevníci mesta môžu tešiť na špičkové výkony domácich i zahraničných folkloristov počas dvoch súťažných večerov a slávnostného galavečera, ale aj na pestrý sprievod folklórnych súborov mestom či ďalšie sprievodné akcie festivalu.
stafeta AN 2020 2
Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: P. Koreň

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo