L3-banner-media

Pricestujte na UKF bez problémov

Vzhľadom na aktuálnu dopravnú situáciu v Nitre, ktorá nastala koncom augusta v súvislosti s opravou Univerzitného mosta, prinášame pár rád a tipov, ako sa k nám čo najlepšie dostanete, najmä pokiaľ cestujete z iných miest. Vizuálne si cestu môžete pozrieť na mapkách, ktoré sme pre vás pripravili.
Polovica Univerzitného mosta je v dvoch pruhoch prejazdná z centra mesta smerom na Chrenovú. V meste tak vznikol akoby jeden veľký okruh, ktorý vedie cez Univerzitný most, Slančíkovej ulicu, Chrenovský most a Wilsonovo nábrežie. Univerzitný most je uzavretý v smere do centra mesta, príjazd do hlavnej budovy UKF na Tr. A. Hlinku 1 je však smerom z Chrenovej možný.
Ako na svojom webe informuje Mesto Nitra, aby bol spomínaný hlavný okruh mestom prejazdný a premávka v ňom plynulá, došlo k viacerým úpravám ciest. Vybúrali sa napríklad ostrovčeky oproti obchodnému domu Centro Nitra. Pri jazde od okružnej križovatky medzi Mostnou a Napervillskou smerom k Chrenovskému mostu nie je možné pokračovať rovno k Mlynom, dopravné značenie vás pri Chrenovskom moste nasmeruje na Kmeťkovu, kadiaľ sa do centra môžete dostať buď po Fraňa Mojtu, alebo po Mostnej. Z jednosmerky medzi Chrenovským mostom a Univerzitným mostom na ulici Nábrežie mládeže sa nedá dostať na Univerzitný most, prikázaný smer jazdy sa tu zmenil doľava, teda na Chrenovú. Všetkým zmenám v doprave je prispôsobená svetelná signalizácia.
V súvislosti s touto situáciou odporúčame najmä vodičom, ktorí k hlavnej budove UKF prichádzajú z Bratislavy, aby obišli centrum mesta a použili buď severný alebo južný obchvat Nitry a prišli po Tr. A. Hlinku.
Veríme, že vám naše informácie a mapky pomôžu dostať sa k nám plynulo a bez stresu.
mapa60 prijazdy sirsi2
mapa60 prijazdy uzsi
Text: Kancelária rektora
Infografika: Lubo Balko, R – Oddelenie médií

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo