Pricestujte na UKF bez problémov

Vzhľadom na aktuálnu dopravnú situáciu v Nitre, ktorá nastala koncom augusta v súvislosti s opravou Univerzitného mosta, prinášame pár rád a tipov, ako sa k nám čo najlepšie dostanete, najmä pokiaľ cestujete z iných miest. Vizuálne si cestu môžete pozrieť na mapkách, ktoré sme pre vás pripravili.
Polovica Univerzitného mosta je v dvoch pruhoch prejazdná z centra mesta smerom na Chrenovú. V meste tak vznikol akoby jeden veľký okruh, ktorý vedie cez Univerzitný most, Slančíkovej ulicu, Chrenovský most a Wilsonovo nábrežie. Univerzitný most je uzavretý v smere do centra mesta, príjazd do hlavnej budovy UKF na Tr. A. Hlinku 1 je však smerom z Chrenovej možný.
Ako na svojom webe informuje Mesto Nitra, aby bol spomínaný hlavný okruh mestom prejazdný a premávka v ňom plynulá, došlo k viacerým úpravám ciest. Vybúrali sa napríklad ostrovčeky oproti obchodnému domu Centro Nitra. Pri jazde od okružnej križovatky medzi Mostnou a Napervillskou smerom k Chrenovskému mostu nie je možné pokračovať rovno k Mlynom, dopravné značenie vás pri Chrenovskom moste nasmeruje na Kmeťkovu, kadiaľ sa do centra môžete dostať buď po Fraňa Mojtu, alebo po Mostnej. Z jednosmerky medzi Chrenovským mostom a Univerzitným mostom na ulici Nábrežie mládeže sa nedá dostať na Univerzitný most, prikázaný smer jazdy sa tu zmenil doľava, teda na Chrenovú. Všetkým zmenám v doprave je prispôsobená svetelná signalizácia.
V súvislosti s touto situáciou odporúčame najmä vodičom, ktorí k hlavnej budove UKF prichádzajú z Bratislavy, aby obišli centrum mesta a použili buď severný alebo južný obchvat Nitry a prišli po Tr. A. Hlinku.
Veríme, že vám naše informácie a mapky pomôžu dostať sa k nám plynulo a bez stresu.
mapa60 prijazdy sirsi2
mapa60 prijazdy uzsi