Triumf našej študentky na európskom šampionáte

O tom, že na UKF študujú aj šikovní športovci niet pochýb. Pred pár dňami to dokázala aj čerstvá študentka prvého ročníka v odbore učiteľstvo telesnej výchovy a ruského jazyka a literatúry Emma Zapletalová. Na Pohári európskych majstrov U20, ktorý sa konal 21. septembra 2019 v portugalskom meste Leiria, sa Emme, hosťujúcej za AK Olymp Brno, podarilo zvíťaziť v behu na 400 m prekážok s časom 59,91 s, v behu na 200 m obsadila štvrté miesto (24,79 s) a ako súčasť štafety na 4 x 400 m pomohla k víťazstvu v tejto disciplíne.
Mladú atlétku na ceste za najcennejším kovom nezastavilo ani nepriaznivé počasie. „Pršalo celý deň, ale mne dážď nevadí počas pretekov, práveže sa mi v ňom dobre behá. Prekážky som išla na istotu, opatrne, na 200 metrov som do toho dala všetko, aby som získala čo najviac bodov pre družstvo a, bohužiaľ, do cieľa som doslova doletela. Ale spokojná som bola, pretože tento rok som na tréning na 200 metrov mala málo času,“ zhodnotila preteky Emma.
emma
Zverenkyňa Petra Žňavu sa k pretekaniu vrátila po zdravotných problémoch. O to viac si cení spomínané umiestnenia. „Som rada, že sa mi po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch podarilo vrátiť späť a zvíťaziť. Išla som si to hlavne užiť a zapretekať,“ vyjadrila sa mladá atlétka.
Emma nie je na medzinárodných podujatiach nováčikom. Minulý rok sa jej na Majstrovstvách sveta juniorov vo fínskom Tampere podarilo umiestniť na piatom mieste, na Majstrovstvách Európy v atletike v Berlíne sa štafeta na 4 x 400 m, ktorej súčasťou bola aj Emma, umiestnila na 8. mieste.
A čo plány do budúcna? „Na pláne mám dať sa dokopy, oddýchnuť si a pomaly sa začať pripravovať na ďalšiu sezónu, na ktorú sa už teraz veľmi teším,“ dodala na záver Emma.
emma leiria
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora