L3-banner-media

Semester sme odštartovali Októberfestom

Najväčšie študentské open air podujatie v Nitre, ktoré každoročne organizuje Študentský parlament UKF (ŠP) v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre, Mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom, sa konalo 1. októbra 2019 na Amfiteátri v Nitre. 17. ročník Októberfestu UKF symbolicky odštartoval zimný semester a podľa slov organizátorov prilákal cca 5500 návštevníkov.
Večerom sprevádzali moderátori Sabína Petrášová a Vladimír Roháč, ktorí si pre návštevníkov pripravili zaujímavé súťaže. O hudobné vystúpenia sa postarali kapely Tribute to freedom, Ranná Nevolnosť, Dora, Zoči voči a headliner večera Medial Banana.
Pred 21.00 h podujatie oficiálne otvorili rektor UKF Libor Vozár, predsedníčka Študentského parlamentu Viktória Kyselová, prorektorka pre vzdelávanie Jana Duchovičová a prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Miroslav Tvrdoň.
októberfest2019
Organizátorov potešilo počasie, ktoré predchádzajúcim ročníkom príliš neprialo, no teraz bol aj vďaka nemu vyšší počet návštevníkov ako v minulých rokoch. „Tešíme sa, že nám konečne vyšlo počasie podľa predstáv,“ hovorí manažér Poradenského a servisného centra UKF Miroslav Tvrdík.
Nielen počasie, ale aj organizácia podujatia sa podarila. „S týmto ročníkom som spokojná, keďže som už počula veľa dobrých ohlasov. Ľudia sa bavili, a to je hlavné,“ vyjadrila sa podpredsedníčka ŠP Sabína Slováková.
októberfest19
Keďže išlo už o 17. ročník podujatia, organizátori ho pripravovali v zaužívanom formáte. Snažia sa však vždy obmieňať kapely. Tento rok to nebolo inak. „Prvýkrát sme na Októberfeste mali kapelu Zoči voči, ktorá veľmi dobre rozprúdila zábavu,“ hovorí Sabína.
Zároveň nám prezradila čosi aj o študentských podujatiach, na ktoré sa môžeme tešiť v blízkej budúcnosti. „Najbližšie nás čakajú Študentské dni nitrianskych univerzít, ktoré sa každoročne konajú v novembri. Asi najväčším podujatím v rámci nich je Imatrikulačný ples, ktorý bude veľmi špeciálny. Keďže tento rok univerzita oslavuje 60. výročie a Študentský parlament 20., rozhodli sme sa aj výberom hlavného hosťa zvýšiť latku. O koho ide, prezradíme čoskoro.“
Ďalšie podujatia, ktoré univerzita pripravuje, nájdete v kalendári.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo