Čaká nás štvrtý Kariérny deň UKF

Študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre čaká v stredu 23. októbra 2019 v poradí už štvrtý Kariérny deň. Aj tentokrát na ňom participuje Poradenské a servisné centrum (PSC), ktoré pôsobí na univerzite, a Národné kariérne centrum (NAKAC). Pozvanie organizátorov prijalo desať firiem, ktoré budú cieliť najmä na študentov cudzích jazykov, IT, marketingu, manažmentu a prírodných vied.
kariérny deň 2
Program podujatia bude tento rok inovovaný a bude pozostávať z dvoch formátov, pričom oba sa uskutočnia na prízemí hlavnej univerzitnej budovy na Tr. A. Hlinku 1.
Prvým formátom sú „Business breakfast“ – networkingové „raňajky“, ktoré budú prebiehať v Uniclube od 9.30 do 10.30 h a zástupcovia firiem sa počas nich stretnú s pedagógmi/manažérmi UKF. Ako informuje Mgr. Ľubica Lachká zo sekcie Job kontakt PSC UKF, cieľom workshopu je nielen zadefinovať si očakávania a výzvy vzájomnej spolupráce, ale aj podeliť sa s inšpiratívnymi príkladmi dobrej praxe.
kariérny deň
V rámci druhého formátu s názvom „Table talking“ budú mať firmy možnosť priamo prezentovať študentom univerzity svoje vzdelávacie programy, ako aj možnosti brigád a zamestnania. Vysokoškoláci môžu takouto formou získať informácie o tom, aké existujú možnosti na trhu práce, aké brigády, programy alebo zamestnanie ponúkajú jednotlivé firmy, aké ponúkajú spôsoby odmeňovania, prípadne aké benefity zabezpečujú pre svojich zamestnancov. Tieto posedenia pri okrúhlom stole sa uskutočnia od 11.00 do cca 12.30 h.
Na Kariérnom dni Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa zúčastnia poslucháči dvanástich katedier a prezentovať sa bude desať známych firiem – Foxconn, Adecco, Insdata (UNIQA Group Service Center Slovakia), Henkel Slovensko, spol. s r. o., SAIA Nitra, Muehlbauer Technologies, s. r. o., Andritz Kufferath, s. r. o., Ledvance, Premier aquatics (program Work and Travel), SNAP international, s. r. o.
kariérny deň 3
Pevne veríme, že osobné stretnutie našich študentov so zástupcami firiem podporí komunikáciu a spoluprácu medzi nimi a otvorí im cestu k sprostredkovaniu práce, stáže, brigády či praxe.
Text: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií
Ilustračné zábery z predchádzajúcich ročníkov: Lubo Balko, R – Oddelenie médií