Staňte sa súčasťou Týždňa vedy a techniky

4. – 10. novembra 2019 sa UKF opäť zapojí do podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku. Každoročne ho organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Ide o celoslovenské podujatie, do ktorého sa UKF zapája pravidelne každý rok prostredníctvom aktivít svojich piatich fakúlt.
Bohatou ponukou prednášok, workshopov a praktických ukážok pre verejnosť sa univerzita snaží vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium, informovať verejnosť o poznatkoch vedy, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. Počas piatich dní Týždňa vedy a techniky 2019 nás čaká 66 podujatí, prostredníctvom ktorých budú pedagógovia, vedeckí pracovníci a študenti našej univerzity zaujímavým a jednoduchým spôsobom prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu.
Fakulta prírodných vied
Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva
Fakulta stredoeurópskych štúdií
Filozofická fakulta