Na Gaudeame Nitra 2019 je aj naša univerzita

Už VII. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2019 sa uskutoční 5. a 6. novembra 2019 na výstavisku Agrokomplex Nitra v pavilóne M5. Veľtrh sa koná pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, veľvyslanca Českej republiky na Slovensku, predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a rektorky Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Veľtrh Gaudeamus v Nitre sa koná už po siedmykrát. Tohto ročníka sa zúčastní rekordných 287 vystavujúcich subjektov a veľtrh prebehne na doteraz najväčšej výstavnej ploche 810 m2 (nárast o 137 m2 v porovnaní s minulým ročníkom).
Veľtrh Gaudeamus v Nitre je zameraný na pomaturitné vzdelávanie a je významným informačným zdrojom pre študentov stredných škôl. Návštevu veľtrhu možno odporučiť študentom 3. aj 4. ročníkov stredných škôl všetkých zameraní, ich pedagógom i výchovným poradcom. Návšteva študentov 3. ročníkov môže priamo ovplyvniť napríklad voľbu maturitných predmetov a ďalšie štúdium po maturite.
Návštevníkom sa predstaví 287 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si budú môcť vybrať z viac ako 5 000 študijných programov. Na veľtrhu budú zastúpené aj univerzity a vysoké školy zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Holandska, Kanady, Fínska a Nemecka.
Pre odborných návštevníkov bude otvorené Pedagogické centrum. Počas oboch dní veľtrhu v ňom bude prebiehať program prednášok, seminárov a konzultácií zameraný špeciálne na výchovných poradcov a pedagógov stredných škôl.
Pedagógovia a výchovní poradcovia môžu k návšteve veľtrhu využiť voľné vstupenky, ktoré dostane každý pedagóg po registrácii na www.gaudeamus-sk.sk
gaudeamus2019
Tlačová správa vydaná organizátorom veľtrhu, spoločnosťou MP-Soft, a. s.
Foto: archív Jany Kečkešovej