L3-banner-media

Opäť sú tu Študentské dni nitrianskych univerzít

November je už niekoľko rokov mesiacom, kedy sa spájajú sily oboch nitrianskych univerzít, aby vytvorili súbor kultúrno-spoločenských a športových podujatí, ktoré ozvláštňujú študentský život a rozvíjajú spoluprácu UKF a SPU. Tento rok sa budú konať od 13. do 29. novembra pod záštitou rektora Univerzity Konštantína Filozofa prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., a rektorky Slovenskej poľnohospodárskej univerzity doc. Ing. Klaudie Halászovej, PhD.
Do tohtoročného programu je zaradených 53 podujatí, ktoré počas sedemnástich dní oživia obe univerzity i mesto Nitra. Medzi prvými sú obľúbený Večerný beh Nitrou či Erasmus Village. Čakajú nás univerzitné kvapky krvi, súťaže v plávaní, volejbale, stolnom tenise či speve, podujatia venované spomienke na november 1989 či hokejový zápas UKF vs. SPU, na ktorom môžete podporiť svoju univerzitu. Milovníkom dobrého jedla ulahodí Klobásový festival, festival umení s názvom Konfrontácie zas poteší umelecké duše. Nesmie chýbať oceňovanie úspešných študentov a jedno z vrcholných podujatí – Imatrikulačný ples.
Toto je len malá ochutnávka toho, čo nám v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít 2019 organizátori pripravili. Pozrite si kompletný program.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo