Cena rektora za publikačnú činnosť

Rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., udelil Cenu za medzinárodne akceptovanú publikačnú činnosť zamestnancom univerzity na plný pracovný úväzok a doktorandom v dennej forme štúdia za publikácie evidované v databázach Web of Knowledge a Scopus za obdobie vykazovania október 2018 – september 2019. Podmienkou pre udelenie Ceny rektora bola evidencia publikácie v knižničnom informačnom systéme UKF (KIS) a uvedenie oficiálnej afiliácie univerzity v príspevku.
Celkovo bolo ocenených 241 vedeckých prác v časopisoch vrátane kapitol vo vedeckých monografiách v zahraničných vydavateľstvách a 136 prác v zborníkoch. Autorom publikácií – 234 zamestnancom bola udelená cena formou priznania mimoriadnych odmien a 44 doktorandom formou priznania motivačných štipendií.
Veľmi nás teší nárast v kategórii kapitoly vo vedeckých monografiách vydaných v zahraničných vydavateľstvách evidovaných v databázach WoK a Scopus (5 publikácií autorov prof. RND. Klaudia Jomová, PhD. – FPV, Mgr. Simona Klimková, PhD. – FF, Mgr. Martin Boszorád, PhD. – FF, doc. PaedDr. Eva Stranovská, PhD. – FF, prof. PaedDr. Alena Hašková, CSc. – PF). Minulý rok bola v tejto kategórii ocenená iba jedna publikácia.
Nárast sme zaznamenali aj v medzinárodne akceptovanej publikačnej aktivite doktorandov, v porovnaní s predchádzajúcim hodnoteným obdobím sa počet doktorandov publikujúcich práce v časopisoch a zborníkoch v indexovaných databázach zvýšil o 40 %.
Všetkým oceneným gratulujeme a prajeme im veľa tvorivej energie do ďalšej vedeckej práce spojenej s medzinárodne akceptovanou publikačnou činnosťou.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť UKF, Mgr. Martina Chmelová, R – Oddelenie pre vedeckovýskumnú činnosť