Rozvoj medzinárodnej spolupráce pokračuje

V rámci pracovnej návštevy Číny v septembri 2019 prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., úspešne nadviazala pracovné kontakty s Beijing International Studies University (BISU) v rámci projektu Erasmus+ KA107 a ďalších výmenných pobytov študentov. Na Pekingskej univerzite medzinárodných štúdií (BISU) ju prijal rektor univerzity prof. Ji Jinbiao a prorektorka pre medzinárodné vzťahy prof. Li Xiaumu. Osobitne srdečného prijatia sa jej dostalo od dekanky Fakulty európskych štúdií, profesorky anglického jazyka, Jiang Lu, ktorá ju pozvala na sympózium o cudzojazyčnom vzdelávaní (Symposium on CEEC Languages Education) do Tirany (Albánsko), ktoré BISU usporiadala v spolupráci s Tiranskou univerzitou (Universiteti i Tiranёs) na konci októbra 2019 ako súčasť 4. fóra primátorov hlavných miest z Číny a krajín strednej a východnej Európy (The 4th China-CEEC Capital Mayors Forum).
sympozium cina albansko
Prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF Dr. Martina Pavlíková, PhD., toto pozvanie prijala ako výzvu ďalšieho rozvoja vzťahov s čínskymi univerzitami a začatie rokovaní o spolupráci s univerzitami v Albánsku, konkrétne s Tiranskou univerzitou v rámci projektu Erasmus+ KA107. Na rokovaní sympózia, ktorého sa zúčastnili predstavitelia univerzít z 10 krajín strednej a východnej Európy a z Číny, aktívne vystúpila s príspevkom aj prof. Zdenka Gadušová, CSc., z Filozofickej fakulty UKF. PhDr. Martina Pavlíková, PhD., vo svojom vystúpení prezentovala aktivity UKF na poli medzinárodnej spolupráce a jazykovej prípravy študentov v rámci programu Erasmus+ KA107. Prof. Gadušová vystúpila s príspevkom na tému Výskum v oblasti ďalšieho vzdelávania učiteľov cudzích jazykov (Research on Language Teachers Development). V rámci neformálnych rokovaní nadviazala Dr. Martina Pavlíková, pracovné kontakty s predstaviteľmi takých univerzít ako Univerzita Mikuláša Koperníka v Toruni (Poľsko), Zagrebská univerzita (Chorvátsko), Univerzita Donja Goricu (Čierna Hora), Vilnuská univerzita (Litva) a. i.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: archív M. P.