Profesorka z Izraela prednášala na UKF o kreativite

26. septembra 2019 sa uskutočnila prednáška profesorky Shulamith Kreitlerovej z Izraela na tému Innovation and Creativity, v ktorej zdôraznila význam slobody jednotlivca. Prednáška sa uskutočnila v rámci projektu Internacionalizácia procesu vzdelávania a akademického prostredia na UKF.
Po prednáške sa prof. Kreitlerová stretla s prorektorkou pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martinou Pavlíkovou, PhD. Diskutovali o význame kreativity a potrebe inovatívnych prístupov a metód vo výučbe s cieľom efektívneho vzdelávania študentov a rozvíjania ich kreatívneho myslenia osobnosti. Prof. Kreitlerová navrhla spracovať tému Kreativita vo filozofii. Práve pojem kreativita bude témou budúcej spolupráce projektu ERAMUS+ KA 107, ktorý sa v súčasnosti pripravuje pod vedením prof. Gadušovej a prof. Králika.
Shulamith Kreitlerová je profesorkou psychológie na Telavivskej univerzite a vedúcou výskumného strediska psychoonkológie v lekárskom centre Sheba v Tel Hashomeri v Izraeli. Je certifikovanou klinickou psychologičkou a psychologičkou zdravia. Svoj výskum zameriava na psychologické rizikové faktory rôznych fyzických a duševných porúch, kvalitu života, Alzheimerovu chorobu, cievne mozgové príhody a ich zvládanie. Vyučovala ošetrovateľstvo v nemocniciach a na univerzite v Haife. Vydala približne 200 výskumných prác a 15 monografií.
Profesorka Kreitlerová opísala svoju návštevu slovami: „Nadšenie a záujem publika premieňali prednášku na skutočný zážitok, ktorý bol znásobený pohľadom na fascinujúcu Nitra a jej okolie.“
prof Kreitlerova Izrael
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF