Bežcov neodradilo ani zlé počasie

Tohtoročné Študentské dni nitrianskych univerzít odštartovali 13. novembra 2019. Jedným z prvých podujatí bola tradičná športová udalosť – Večerný beh Nitrou. Už deň pred pretekmi bol počet prihlásených účastníkov rekordných 450. Aj napriek chladnému a upršanému počasiu napokon pretekala väčšina z vopred prihlásených športovcov. Tí si zmerali sily v osemnástich kategóriách.
„Aj napriek nepriaznivému počasiu sa behu zúčastnilo 309 bežcov z celkovo prihlásených 450. Najpočetnejšie boli kategórie juniorov a dospelých, resp. veteránov. Počty detí sa vplyvom nepriaznivého počasia značne zredukovali. Záujem o beh prejavili aj kvalitní bežci z celého Slovenska, o čom svedčia aj kvalitné výkony v kategórii detí a dospelých. Počasie ich zjavne neodradilo,“ skonštatoval jeden z hlavných organizátorov doc. Jaroslav Broďáni.
Okrem spomínaných bežcov súťažilo ešte 44 detí. „Podujatie už druhý rok spájame s detskými štafetami, ktoré organizuje Slovenský atletický zväz v rámci projektu Detská atletika. Zo slovenských miest prišlo celkovo 11 štafiet,“ prezradil doc. Jaroslav Broďáni z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF.
Vecerny beh Nitrou
Hlavné kategórie Večerného behu opäť ovládli študenti našej univerzity. V kategórii žien na 2100 m zvíťazila Simona Takácsová, študentka žurnalistiky, v kategórii mužov na 2800 m sa už štvrtý rok po sebe na najvyšší stupienok postavil študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy Dávid Mazúch. Celkovo UKF reprezentovalo 60 pretekárov.
Ceny víťazom 14. ročníka Večerného behu Nitrou odovzdali doc. Nora Halmová, vedúca Katedry telesnej výchovy a športu PF, a prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. Miroslav Tvrdoň.
Podľa slov Jaroslava Broďániho boli organizátori s podujatím spokojní. V rovnakom duchu plánujú pripraviť aj ďalšie ročníky. „14. ročník bol zorganizovaný najkvalitnejšie za posledné roky, o čom svedčil počet prihlásených bežcov. Do budúcnosti by sme v spolupráci s Mestom Nitra chceli pokračovať v tomto trende.“
Víťazom gratulujeme a prinášame kompletné výsledky Večerného behu Nitrou.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: archív doc. Jaroslava Broďániho, Mesto Nitra