L3-banner-media

Bežcov neodradilo ani zlé počasie

Tohtoročné Študentské dni nitrianskych univerzít odštartovali 13. novembra 2019. Jedným z prvých podujatí bola tradičná športová udalosť – Večerný beh Nitrou. Už deň pred pretekmi bol počet prihlásených účastníkov rekordných 450. Aj napriek chladnému a upršanému počasiu napokon pretekala väčšina z vopred prihlásených športovcov. Tí si zmerali sily v osemnástich kategóriách.
„Aj napriek nepriaznivému počasiu sa behu zúčastnilo 309 bežcov z celkovo prihlásených 450. Najpočetnejšie boli kategórie juniorov a dospelých, resp. veteránov. Počty detí sa vplyvom nepriaznivého počasia značne zredukovali. Záujem o beh prejavili aj kvalitní bežci z celého Slovenska, o čom svedčia aj kvalitné výkony v kategórii detí a dospelých. Počasie ich zjavne neodradilo,“ skonštatoval jeden z hlavných organizátorov doc. Jaroslav Broďáni.
Okrem spomínaných bežcov súťažilo ešte 44 detí. „Podujatie už druhý rok spájame s detskými štafetami, ktoré organizuje Slovenský atletický zväz v rámci projektu Detská atletika. Zo slovenských miest prišlo celkovo 11 štafiet,“ prezradil doc. Jaroslav Broďáni z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF.
Vecerny beh Nitrou
Hlavné kategórie Večerného behu opäť ovládli študenti našej univerzity. V kategórii žien na 2100 m zvíťazila Simona Takácsová, študentka žurnalistiky, v kategórii mužov na 2800 m sa už štvrtý rok po sebe na najvyšší stupienok postavil študent učiteľstva telesnej výchovy a etickej výchovy Dávid Mazúch. Celkovo UKF reprezentovalo 60 pretekárov.
Ceny víťazom 14. ročníka Večerného behu Nitrou odovzdali doc. Nora Halmová, vedúca Katedry telesnej výchovy a športu PF, a prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci doc. Miroslav Tvrdoň.
Podľa slov Jaroslava Broďániho boli organizátori s podujatím spokojní. V rovnakom duchu plánujú pripraviť aj ďalšie ročníky. „14. ročník bol zorganizovaný najkvalitnejšie za posledné roky, o čom svedčil počet prihlásených bežcov. Do budúcnosti by sme v spolupráci s Mestom Nitra chceli pokračovať v tomto trende.“
Víťazom gratulujeme a prinášame kompletné výsledky Večerného behu Nitrou.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: archív doc. Jaroslava Broďániho, Mesto Nitra

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo