Ocenili víťazov súťaže Komenský a my

Tento rok si pripomíname 349. výročie úmrtia Jána Amosa Komenského. Pri tejto príležitosti a v rámci Týždňa vedy a techniky na UKF sa 14. novembra 2019 v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien žiakom a študentom základných a stredných škôl, ktorí sa zapojili už do 16. ročníka výtvarno-literárnej súťaže Komenský a my.
Katedra pedagogiky PF UKF pod záštitou dekana PF UKF doc. PaedDr. Gábora Pintesa, PhD., v spolupráci s Pedagogickým Múzeom J. A. Komenského v Prahe na motívy Komenského diela Orbis pictus v 21. storočí vyhlásila 16. ročník výtvarno-literárnej súťaže Komenský a my s témami – pre výtvarnú časť Putovanie a pre literárnu časť Ľudia okolo mňa (zamyslenie) a Je človek ešte bytosť sociálna? (esej, úvaha).
komensky a my
Do súťaže sa zapojilo vyše 160 žiakov z celého Slovenska. Porota v zložení prof. PhDr. G. Petrová, CSc., doc. PaedDr. D. Kollárová, PhD., PaedDr. A. Pavličková, PhD., PaedDr. H. Zelená, PhD., a PaedDr. T. Turzák, PhD., ocenila 34 žiakov a 2 pedagógov (cena rektora UKF a cena NSK).
V rámci organizácie programu kooperovali študenti študijného programu pedagogika a vychovávateľstvo a vystúpili deti z MŠ Párovská a žiaci ZUŠ Tralaškola. Podujatie je podporované i rektorátom UKF a Nitrianskym samosprávnym krajom.
V závere podujatia bol vyhlásený už 17. ročník súťaže Komenský a my s veľmi podnetnými témami ako Most, Detské hry kedysi a dnes (zamyslenie) a V akom svete si prajeme žiť? (esej, úvaha).
Výstava bude prístupná v priestoroch PF UKF do konca januára 2020.
Text: PaedDr. Alexandra Pavličková, PhD., PF – Katedra pedagogiky
Foto: študenti KPg