Žurnalistom prednášal profesor z Toronta

Významý kanadský filozof, Doctor Honoris Causa našej univerzity, šéfredaktor Toronto Journal of Theology, člen edičných rád Journal for the Study of Religion (Cape Town), Burhan Journal of Quran'c Studies (Teherán), Journal in Islamic Studies (Bannu), Xlinguae (Nitra), Constantine Letters (Nitra), profesor Khan z Torontskej univerzity prednášal pre študentov Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UKF. Prednáška v rámci projektu Internacionalizácia s názvom “Art as the shock of the new: modern art trends” sa uskutučnila 16. októbra 2019 v priestoroch UKF. Profesor Khan sa v prednáške sústredil na autorov ako Andrey Bartenev, Alexander Florensky, František Balej a Rabindranath Tagore.
prof Kahn
Spolupráca s University of Toronto (Kierkegaard Circle) a Stredoeurópskym výskúmným ústavom Sørena Kierkegaarda v Nitre a prof. Romanom Králikom trvá viac než 10 rokov. V edícii Acta Kierkegaardiana (Kierkegaard Circle – CERI.SK) publikovali viac než 20 monografií a zborníkov s kanadským ISBN za účasti autorov z FF UKF – Dr. Andrej Gogora, prof. Roman Králik, doc. M. Štúr, Dr. M. Pavlíková, Dr. K. Mitterpach, doc. J. Maximová, Dr. T. Máhrik, prof. Marková a ďalší.
prof Kahn UKF
Cieľom návštevy bolo aj rozvíjanie ďalšej vedeckej spolupráce a príprava ďalšch publikácií. Počas svojho pobytu sa prof. Khan stretol s rektorom UKF prof. RNDr. Liborom Vozárom, CSc., prorektorkou pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martinou Pavlíkovou, PhD., prof. PaedDr. Zdenkou Gadušovou, CSc., a prerokovali možnosti ďalšej spolupráce a začali s prípravou projektu Erasmus+ KA 107.
prof Kahn prednáška
Text a foto: prof. PaedDr. THDr. Roman Králik, Th. D. – Stredoeurópsky výskúmný ústav Sørena Kierkegaarda v Nitre