UKF navštívil minister Miroslav Lajčák

21. novembra 2019 rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., prijal ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka. Na pracovnom stretnutí bola za UKF prítomná aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy PhDr. Martina Pavlíková, PhD., prorektorka pre vzdelávanie prof. Jana Duchovičová a dekanka Filozofickej fakulty UKF doc. Jarmila Maximová.
minister Lajčák
V rámci pracovného stretnutia rektor UKF ministrovi Miroslavovi Lajčákovi predstavil jednotlivé fakulty UKF a študijné odbory, informoval ho aj o zahraničných študentoch na UKF. Prorektorka Pavlíková informovala pána ministra o medzinárodných aktivitách UKF. Zdôraznila, že UKF z úrovne rektorátu rozvíja medzinárodnú spoluprácu v oblasti vedeckej, vzdelávacej, kultúrnej a výskumnej najmä prostredníctvom medzinárodného projektu Erasmus+ KA103 (krajiny EÚ) a KA107 (krajiny mimo EÚ) a prostredníctvom projektu Internacionalizácia.
V rámci projektu Erasmus+ KA107 (krajiny mimo EÚ) v oblasti vzdelávania UKF doposiaľ nadviazala spoluprácu so vzdelávacími a vedeckovýskumnými inštitúciami v Kanade, USA, Gruzínsku, na Ukrajine, v Číne, Argentíne, Bielorusku a Rusku. Najväčší podiel na medzinárodných mobilitách (výmenné pobyty pedagógov a študentov) postavených na medzinárodných akademických kontaktoch má Filozofická fakulta UKF.
UKF má v súčasnosti 76 aktuálnych medzinárodných bilaterálnych dohôd o akademickej spolupráci podpísaných na úrovni rektorov.
mapa sveta
Minister Miroslav Lajčák bol taktiež informovaný, že UKF má aktívne kontakty s približne dvadsiatimi veľvyslanectvami, s ktorými realizuje rôzne odborné prednášky, putovné výstavy a koncerty pre zamestnancov a študentov UKF a zároveň aktívne spolupracuje s veľvyslancami zastupiteľských úradov SR v zahraničí.
Dekanka FF UKF doc. Jarmila Maximová predstavila ministrovi Lajčákovi vzdelávanie študentov Filozofickej fakulty v oblasti cudzích jazykov a translatológie.
minister Lajčák prednáška
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák navštívil UKF v rámci prednášky, ktorá sa uskutočnila 21. novembra 2019 o 11.00 h v hlavnej budove univerzity na Tr. A. Hlinku 1 a prednášal na tému Slovensko a Európska únia v multipolárnom svete. Prednáška spojená s diskusiou bola organizovaná v rámci projektu MZVaEZ SR v spolupráci so Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku pod názvom Vzdelávanie žurnalistov.
Na prednáške boli prítomní najmä študenti a pedagógovia Katedry žurnalistiky, Katedry sociológie a Katedry politológie a euroázijských štúdií FF. Prednášku organizačne zabezpečila Filozofická fakulta UKF.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií