L3-banner-media

Kúpou koláča k pomoci najslabším

Už tretí ročník dobročinnej akcie s názvom More cakes more help si v stredu 27. novembra 2019 pripravili študentky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. Ich vlastnoručne upečené koláčiky, ale aj novinka tohto ročníka – čajové zmesi byliniek, lákali vo foyer hlavnej univerzitnej budovy náhodne i zámerne okoloidúcich. Za príspevok vo výške 1 euro si mohli sladké dobroty zakúpiť a prispieť tak na pomoc najviac zraniteľným skupinám obyvateľstva.
„Nápad zorganizovať túto akciu vznikol pred dvomi rokmi,“ hovorí jedna z organizátoriek Bc. Silvia Haringová. „V televíznych novinách som videla reportáž, v ktorej sa táto akcia konala na základnej škole a mne v tej chvíli napadlo, že by sme to tiež mohli zorganizovať na našej univerzite.“
more cakes more help
Študentky a dobrovoľníčky v jednom: Mirka Bartková, Michaela Mikulcová, Silvia Haringová a Kristína Galová
Za cieľ pomoci si študentky vybrali neziskovú organizáciu Centrum Slniečko, n. o., ktorá pomáha týraným, sexuálne zneužívaným, zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia a takisto sa aktívne podieľa na komplexnom riešení tejto problematiky. Vyzbieraný obnos peňazí 198 eur sa rozhodli darovať práve tejto organizácii, lebo chceli pomôcť niekomu v Nitre.
more cakes more help velvyslanec nemecka
Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku Joachim Bleicker.
Na dobročinnej akcii, ktorá sa konala v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, sa podieľali Bc. Kristína Galová (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie), Bc. Michaela Mikulcová (učiteľstvo informatiky v kombinácii s geografiou), Bc. Mirka Bartková (učiteľstvo informatiky v kombinácii s ekonomickými predmetmi), Mgr. Veronika Bočková (doktorandské štúdium matematiky), Mgr. Jana Blahová (doktorandské štúdium biológie) a Bc. Silvia Haringová (učiteľstvo matematiky v kombinácii s informatikou).
Text a foto: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo