Kúpou koláča k pomoci najslabším

Už tretí ročník dobročinnej akcie s názvom More cakes more help si v stredu 27. novembra 2019 pripravili študentky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. Ich vlastnoručne upečené koláčiky, ale aj novinka tohto ročníka – čajové zmesi byliniek, lákali vo foyer hlavnej univerzitnej budovy náhodne i zámerne okoloidúcich. Za príspevok vo výške 1 euro si mohli sladké dobroty zakúpiť a prispieť tak na pomoc najviac zraniteľným skupinám obyvateľstva.
„Nápad zorganizovať túto akciu vznikol pred dvomi rokmi,“ hovorí jedna z organizátoriek Bc. Silvia Haringová. „V televíznych novinách som videla reportáž, v ktorej sa táto akcia konala na základnej škole a mne v tej chvíli napadlo, že by sme to tiež mohli zorganizovať na našej univerzite.“
more cakes more help
Študentky a dobrovoľníčky v jednom: Mirka Bartková, Michaela Mikulcová, Silvia Haringová a Kristína Galová
Za cieľ pomoci si študentky vybrali neziskovú organizáciu Centrum Slniečko, n. o., ktorá pomáha týraným, sexuálne zneužívaným, zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia a takisto sa aktívne podieľa na komplexnom riešení tejto problematiky. Vyzbieraný obnos peňazí 198 eur sa rozhodli darovať práve tejto organizácii, lebo chceli pomôcť niekomu v Nitre.
more cakes more help velvyslanec nemecka
Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku Joachim Bleicker.
Na dobročinnej akcii, ktorá sa konala v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, sa podieľali Bc. Kristína Galová (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie), Bc. Michaela Mikulcová (učiteľstvo informatiky v kombinácii s geografiou), Bc. Mirka Bartková (učiteľstvo informatiky v kombinácii s ekonomickými predmetmi), Mgr. Veronika Bočková (doktorandské štúdium matematiky), Mgr. Jana Blahová (doktorandské štúdium biológie) a Bc. Silvia Haringová (učiteľstvo matematiky v kombinácii s informatikou).
Text a foto: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií