Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva v spolupráci s Oddelením pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Nitrianskym samosprávnym krajom organizuje 10. decembra 2019 v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa na Triede Andreja Hlinku a 11. decembra 2019 v priestoroch Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva benefičnú akciu Originálne Vianoce, Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný.
Pôda univerzity sa stane miestom predvianočných stretnutí klientov zariadení sociálnych služieb, študentov a zamestnancov univerzity. Podujatie má viacročnú tradíciu a inšpiruje ľudí k uvažovaniu o dobrovoľníckej činnosti a k aktívnemu zapojeniu sa do pomoci pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú.
Originálne Vianoce 2019
V tomto roku pozvanie fakulty prijalo 14 zariadení sociálnych služieb z Nitrianskeho kraja. V čase od 10.00 do 14.00 h si môžu návštevníci vybrať pre seba alebo svojich blízkych darček, ktorý vyrobili klienti týchto zariadení. V každom výrobku je čas, tvorivosť, spomienky a túžby ľudí, ktorí dni svojho života trávia mimo svojich rodín, v inštitucionalizovanej starostlivosti. Kúpou darčeka je jeho tvorca obdarovaný pozornosťou, uznaním a ocenením jeho práce.
Súčasťou akcie Vianočné posolstvo bude tento rok aj študentská aktivita s názvom Daruj kúsok Vianoc kúpou sladkého potešenia a zapoj sa s nami. Študentky prvého ročníka sociálnych služieb a poradenstva sa rozhodli usporiadať dobrovoľnícke podujatie, na ktorom uvaria vianočnú kapustnicu ľuďom bez domova v Nitre. 10. a 11. decembra budú mať pripravené sladké dobroty za symbolickú sumu, ktorou sa môže každý zapojiť do prípravy krajších Vianoc pre ľudí bez domova.
plagat vianocne posolstvo
Podujatie je skvelou predvianočnou príležitosťou ako posilniť ľudskú spolupatričnosť a dobročinnosť a pozývame naň nielen akademickú obec a zamestnancov UKF, ale aj verejnosť.
Text: PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD. – prodekanka pre vonkajšie vzťahy a rozvoj FSVaZ