L3-banner-media

Philosophers Nitra zvíťazili nad UTB Zlín

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má od roku 2019 vlastný hokejový tím Philosophers Nitra, ktorý hrá EUHL (European University Hockey League). V rámci ligy si naši hokejisti zahrali už dva domáce zápasy. V prvom prehrali s mužstvom Karlovej univerzity tesne 5:6. V zápase proti tímu UTB Zlín 17. decembra 2019 sa im podarilo vyhrať s veľkým rozdielom 7:2.
„Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali, lebo sme vedeli, že zlínska univerzita má kvalitný tím. Pre mňa nebolo dôležité, že prehrali svoje predchádzajúce zápasy, pretože každý zápas je iný a súpera sme preto v žiadnom prípade nepodcenili. Z nášho predchádzajúceho zápasu s pražskou univerzitou bolo jasné, že česká hokejová škola je veľmi kvalitná,“ prezradil po zápase tréner tímu Philosophers Peter Szabó.
Podľa jeho slov ukázali hráči srdce a vôľu po víťazstve. Stále je však čo zlepšovať: „Napriek víťazstvu sa však stále dajú zlepšiť presilovky, treba byť agresívnejší pred vlastnou bránou a viac korčuľovať,“ doplnil Peter Szabó.
A vďaka čomu podľa slov kapitána tímu Juraja Vrťa zvíťazili? „Boli sme na tom lepšie kondične, hlavne v druhej tretine a tretej tretine to bolo vidieť, a vďaka tomu sme vyhrali. Ani inkasovaný gól na 1:3 nás príliš neznepokojil. Udržali sme si čistú hlavu a dotiahli sme to do víťazného konca.“
Tímu UKF gratulujeme, o ďalších zápasoch budeme informovať. Viac sa dozviete aj na facebooku Philosophers Nitra.
philosophers
Spracovala: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Kania foto

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo