Philosophers Nitra zvíťazili nad UTB Zlín

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má od roku 2019 vlastný hokejový tím Philosophers Nitra, ktorý hrá EUHL (European University Hockey League). V rámci ligy si naši hokejisti zahrali už dva domáce zápasy. V prvom prehrali s mužstvom Karlovej univerzity tesne 5:6. V zápase proti tímu UTB Zlín 17. decembra 2019 sa im podarilo vyhrať s veľkým rozdielom 7:2.
„Na tento zápas sme sa zodpovedne pripravovali, lebo sme vedeli, že zlínska univerzita má kvalitný tím. Pre mňa nebolo dôležité, že prehrali svoje predchádzajúce zápasy, pretože každý zápas je iný a súpera sme preto v žiadnom prípade nepodcenili. Z nášho predchádzajúceho zápasu s pražskou univerzitou bolo jasné, že česká hokejová škola je veľmi kvalitná,“ prezradil po zápase tréner tímu Philosophers Peter Szabó.
Podľa jeho slov ukázali hráči srdce a vôľu po víťazstve. Stále je však čo zlepšovať: „Napriek víťazstvu sa však stále dajú zlepšiť presilovky, treba byť agresívnejší pred vlastnou bránou a viac korčuľovať,“ doplnil Peter Szabó.
A vďaka čomu podľa slov kapitána tímu Juraja Vrťa zvíťazili? „Boli sme na tom lepšie kondične, hlavne v druhej tretine a tretej tretine to bolo vidieť, a vďaka tomu sme vyhrali. Ani inkasovaný gól na 1:3 nás príliš neznepokojil. Udržali sme si čistú hlavu a dotiahli sme to do víťazného konca.“
Tímu UKF gratulujeme, o ďalších zápasoch budeme informovať. Viac sa dozviete aj na facebooku Philosophers Nitra.
philosophers
Spracovala: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora