Európska univerzitná hokejová liga pokračuje

Hokejový klub našej univerzity Philosophers Nitra odohral ďalší zápas v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy. 19. januára 2020 sa mužstvo UKF stretlo na ľade s klubom Hokiklub Budapest. Po taktickej a defenzívnej hre oboch mužstiev využil súper výhodu domáceho ľadu a zvíťazil s výsledkom 2:1. Strelcom jediného gólu klubu Philosophers sa stal Daniel Rzavský.
Útočník Marco Dobrotina vyzdvihol prácu brankára, najmä počas prvých dvoch tretín, ktorým dominoval súper z Budapešti. „Bol to zápas, v ktorom sa hralo prvé dve tretiny veľmi takticky a defenzívne. Hráči súpera si vypracovali väčšie šance ako my. Nebyť nášho brankára, ktorý nás podržal, tak gólový rozdiel mohol byť väčší ako len o 2 góly. Do tretej tretiny sme išli s tým, že už nemáme čo stratiť. V tretej tretine sme boli lepším mužstvom, vypracovali sme si aj niekoľko príležitostí, žiaľ, dokázali sme premeniť iba jedinú, ktorá už ale prišla neskoro. Nakoniec sa nám už nepodarilo vyrovnať. Na výkone v tretej tretine sa dá určite stavať a ak chceme zbierať body, musíme sa zlepšiť skoro vo všetkom.”
philosophers budapest
Tréner Philosophers Peter Szabó má jasnú predstavu o tom, čo treba najviac zlepšiť. „Chalani majú toto obdobie skúšky a niektorí mali dôležité v pondelok, preto sme odišli na zápas v oklieštenej zostave. Bohužiaľ, neodohrali sme celý zápas tak, ako posledných 10 minút. Je na škodu, že gól sme strelili až po odvolaní brankára v záverečnej powerplay, čomu predchádzala rada nepremenených šancí či nastrelených tyčiek súperovej brány. Stále mi chýba väčšia agresivita v predbránkových priestoroch a chladnokrvnejšia streľba. Hlavne na tom budeme pracovať mimo systému, ktorým sa chceme prezentovať počas nasledujúcich tripov, kde nás čakajú náročné zápasy.“
Najbližšie čaká naše mužstvo domáci zápas proti tímu Gladiators Trenčín, a to 28. januára 2020 od 18.00 h na štadióne Nitra Aréna. Ponúkame aj rozpis ďalších zápasov:
  • 31. januára v Zlíne
  • 6. – 10. februára v rumunskej Csikszerede postupne:
    7. februára vs. Trenčín
    8. februára vs. UK Praha
    9. februára vs. Sapientia University
  • 21. februára vs. Sapientia University (hrá sa v českom Brumove)
  • 22. februára vs. Budapest (v Brumove)
  • 26. februára vs. Banská Bystrica v Nitra Aréne
Spracovala: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora