Akademická Nitra 2020 pod záštitou prezidentky

Už o pár mesiacov, 5. – 11. júla 2020, sa Nitra stane dejiskom folklórneho sviatku. Priaznivcov tradičnej ľudovej hudby, piesní a tancov čaká bohatý program Medzinárodného festivalu neprofesionálnych folklórnych súborov Akademická Nitra 2020, ktorý v spolupráci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravuje Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Mestom Nitra, NSK a ďalšími partnermi. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Priebeh celého podujatia je organizovaný podľa pravidiel Medzinárodnej organizácie ľudového umenia IOV.
Vybor AN
Zábery z jedného z pravidelných stretnutí členov Výboru AN 2020.
Akademická Nitra patrí medzi vrcholné medzinárodné festivaly tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, tento rok sa ho opäť zúčastnia vynikajúce folklórne súbory z domova i zahraničia. Prípravy festivalu sú v plnom prúde – členovia Výboru festivalu AN 2020 pracujú od marca 2019. Po úspešnej účasti v projektoch sa buduje finančné zázemie podujatia, systém organizácie aj propagácie. Webové sídlo v novšom, modernom dizajne sa postupne napĺňa materiálmi pre účastníkov festivalu, ale aj pre všetkých milovníkov folklóru. Z nich sa môžu dozvedieť zaujímavosti a novinky o festivale.
Prvou z nich je tá, ktorá organizátorov festivalu potešila ešte koncom minulého roka. Spolu s listom z Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky sme dostali dekrét o záštite. Je dokladom o tom, že už 42. ročník Akademickej Nitry 2020 sa bude konať pod záštitou J. E. pani Zuzany Čaputovej.
Vybor AN zasadnutie
Pre priaznivcov sociálnych sietí funguje už aj FB stránka festivalu, informácie o Akademickej Nitre 2020 sú aj na oficiálnom instagramovom profile UKF v Nitre.
Text a foto: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií