Hokejisti UKF s jedným víťazstvom

V uplynulých dňoch odohral hokejový tím UKF Philosophers Nitra zápasy v rámci medzinárodného turnaja Sekler Cup v rumunskej Karcfalvi. Z troch odohraných zápasov si odniesli jedno víťazstvo. Sapientia University porazili 5:2. Strelcami gólov sa stali Buc, Schlentc, Vrťo a Garay. V ďalších dvoch zápasoch súperom podľahli. Tímu Gladiator trenčín 2:4 (góly Matúš a Buc), zápas proti Karlovej univerzite v Prahe skončil s výsledkom 4:3 (góly Arvay – 2 a Rzavský).
sekler cup
Zápasy zhodnotil útočník Philosophers Nitra Martin Šumichrast: „V Rumunsku sme zažili tri veľmi ťažké zápasy, v ktorých sme ukázali, že ako kolektív sme silní a do budúcna to je pre nás prospešné. Zápasy dopadli tak ako dopadli, mali sme kopec šancí, ktoré sme nevyužili, ale taký je už šport. Niekedy snaha nestačí, treba mať aj šťastie. Prehrali sme vyrovnané zápasy s veľmi silnými súpermi a hlavne tri zápasy za sebou bola naša previerka, či dokážeme ustáť také zaťaženie. Pre niektorých bolo takéto zaťaženie po niekoľkých rokoch a stále sa nemáme za čo hanbiť.“
Aj napriek niekoľkým prehrám je tím pripravený bojovať. „Očakávam, že tieto tesné prehry nás posunú ďalej a ďalej. Vieme, na čom máme pracovať. Verím, že to dotiahneme do playoff a keď sa tam dostaneme, tak na tom ľade necháme všetko. Je to naša príležitosť ukázať všetkým, že aj keď sme noví v lige, majú sa nás báť,“ dodal Šumichrast.
Najbližšie sa Philosophers Nitra predstavia v domácom zápase proti tímu UMB Hockey Team BB, a to 25. februára 2020 o 18.00 h na štadióne Nitra Aréna.
sekler cup 3
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora