13 statočných vybojovalo víťazstvo

Hokejisti našej univerzity Philosophers Nitra odohrali ďalšie dva zápasy. Do súťaže Capri-Sun Cup vstúpili víťazne, keď v českom Brumove porazili rumunský tím Sapientia University 6:3. Strelcami gólov sa stali Matúš, Šumichrast (2), Kasana (2) a Rzavský.
„Hneď od začiatku zápasu sme mali dobrý pohyb. Chalani dobre pokrývali všetky tri pásma. Hrali sme disciplinovane a sústredili sme sa na náš systém. Veľmi nám pomohol dobrý vstup do zápasu, kde sme dali rýchle, pekné góly,” opísal situáciu počas zápasu hlavný tréner Philosophers Peter Szabó.
K víťazstvu im pomohlo najmä nasadenie v prvej tretine. „Do prvého zápasu sme vkročili veľmi dobre, keď už v 2. minúte sa nám podarilo dať gól. Celú prvú tretinu sme hrali výborne v ofenzíve a vyhrali 4:0. Druhú tretinu sme hrali viac-menej vyrovnaný hokej, mali sme dosť šancí, ale nakoniec sme inkasovali jeden a pridali jeden gól. Do tretej tretiny sme išli s jediným cieľom, a to nedostať už žiadny gól a vyhrať zápas,” priblížil útočník Samuel Matúš.
philosophers
Proti tímu Hokiklub Budapest sa však našim hokejistom nepodarilo udržať na víťaznej vlne. Súperovi podľahli 3:5 (góly Buc – 2 a Matúš).
Ako prezradil tréner Peter Szabó, v tomto zápase to bolo naopak a našim nevyšli prvé minúty. „Začiatok bol z našej strany trošku uspatý. Nohy nám nešli tak, ako v zápase proti Rumunom. Od polky prvej tretiny sme začali hrať náš hokej, kde sme zmenili pohyb, začali sme korčuľovať viac, tlačili sme sa do brány a hlavne sme hrali jednoducho.“
Tréner Philosophers videl nedostatky vo svojom tíme, no aj na strane rozhodcov. „Musíme byť viac disciplinovaní, i keď tu musím povedať, aj keď sa nikdy nevyjadrujem k rozhodcom, že niektoré naše fauly boli veľmi kontroverzné. Nemalo by sa stať, že keď sa píska medzinárodný zápas, pán rozhodca nevie po anglicky,“ zdôraznil Szabó.
Zároveň prezradil, aký cieľ motivuje a ženie našich hokejistov vpred. „Zápas to bol vyrovnaný. Rozhodli dve chyby v 3. tretine z našej strany. Po zápase sme sa stručne rozprávali o týchto chybách a naďalej budeme pracovať, aby sme boli silnejší ku koncu sezóny. Pre nás je cieľ play off a spravíme všetko preto, aby sme sa tam dostali. Myslím, že chalani si plne uvedomujú našu situáciu a každý z nás tam chce byť. Som hrdý na chalanov, že aj napriek malému počtu dal každý jeden z nich do týchto dvoch zápasov všetko.”
Ako sme už avizovali, najbližší zápas v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy čaká tím UKF už v utorok 25. februára 2020 od 18.00 h na štadióne Nitra Aréna.
Text: Mgr. Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: fb Philosophers Nitra