L3-banner-media

Tlačia ochranné štíty pre zdravotníkov

Nedávno sme informovali o tom, že zamestnankyňa Študentských domovov UKF ušila rúška pre zahraničných študentov, ktorí museli ostať na internátoch. Produkcia ochranných pomôcok na našej univerzite pokračuje. Zamestnanci a doktorandi Katedry informatiky FPV sa pustili do tlače ochranných štítov pre zdravotníkov. Model ochranného krytu získali od kolegov zo Španielska, s ktorými spolupracovali v rámci medzinárodného projektu Erasmus+ 3D Printing Support Services for Innovative Citizens.
„V porovnaní s aktuálne najtlačenejším modelom, ktorý dobrovoľníci na Slovensku tlačia, potrebuje menej materiálu, a teda aj jeho tlač je rýchlejšia a úspornejšia,“ uviedli na webe zamestnanci katedry informatiky. Na svojom webe zároveň ponúkajú model ochranného štítu na stiahnutie pre všetkých, ktorí majú možnosť 3D tlače a ochotu pomáhať.
ochranne stity KI  ochranne stity KI FPV
Testovacia vzorka štítov už smerovala k zdravotníkom a ak sa osvedčí, katedra chce model poskytnúť aj iniciatíve pomoznemocnici.sk
Viac informácií, fotografií aj model ochranného štítu nájdete na webe Katedry informatiky FPV UKF a na webe Fakulty prírodných vied.
ochranne stity KI tlaciaren  ochranne stity KI 2
Foto: Katedra informatiky FPV

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo