L3-banner-media

Študentské dni nitrianskych univerzít žili športom

V termíne od 13. do 27. novembra 2014 sa v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnili v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít (ŠDNU) turnaje a zápasy študentiek a študentov oboch nitrianskych univerzít v rôznych športoch. Organizačne sa na príprave podujatí podieľali študenti 2. ročníka Mgr. odboru telesná výchova a študenti 1. ročníka odboru šport a rekreácia pod vedením pedagógov z Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty UKF v Nitre.
ŠDNU otvoril Večerný beh Nitrou, ktorý bol určený pre všetky vekové kategórie. V kategórii muži sa na 1.  mieste umiestnil Michal Kulich, na 2. mieste Ján Piala z UKF a na 3. mieste Marek Parikrupa z SMTA Nitra. V kategórii ženy sa na prvej priečke umiestnila Miklošová Ivona z ŠK Atom Levice a druhom a treťom mieste skončili reprezentantky UKF Viki Kotoučková a Barbora Kluvánková.
Bedmintonový turnaj v dvojhre mužov vyhral Ivan Chlpík pred Matúšom Kúdelom a Lukášom Privalincom. Všetci umiestnení sú študentmi UKF.
V medziuniverzitnom stretnutí vo futsale dominovali študenti UKF, ktorí porazili tím SPU 13:6. Našu univerzitu reprezentovali Adam Rusznák, Boris Deszat, David Hamar, Matej Antálek, Kristián Pindeš, Martin Mesároš, Matúš Bartošek, Michal Béger a Ivan Chlpík.
Mimoriadne kvalitné finále mixvolejbalového turnaja po tuhom boji lepšie zvládli študenti zmiešaného tímu UKF a SPU z tímu „Vertikálny úsmev“ (v zložení Roman Deák, Lukáš Lanča, Marek Ferenczy, Martina Lehocká, Dominika Kozáková, Martina Hadová), ktorí porazili tím „Fofo“ (Janka Runčaková, Anka Gavronová, Patrik Benkovič, Braňo Benka, Robert Skliňar, Martin Turis, Aďka Gutková – všetci UKF). Na treťom mieste sa umiestnil tím „Panthers“ (Martin Dobiaš, Maroš Rusnák, Jakub Holík, Peter Száraz, Ivana Želonková, Ľubica Kráľová).
Aerobikový maratón, v ktorom mohli dievčatá a chlapci počas štyroch hodín skúsiť svoje schopnosti v bokwe, zumbe, taebo a tanečnom aerobiku, najlepšie zvládli dievčatá z UKF Denisa Cerovská  pred Máriou Židekovou a Monikou Hanákovou, ktorá tretie miesto obhájila opäť po roku.
Futsalový turnaj s vynikajúcim a dramatickým penaltovým finálovým ukončením zo dňa 27. novembra bol v znamení UKF. Na prvom mieste sa umiestnili „Rekreanti“ (Matúš Bartošek, Martin Mesároš, Pavol Hudec, Rudolf Gál, Ivan Chlpík a Denis Hamar – všetci UKF) pred tímom „Kamoši“ (Michal Béger, Peter Pindják, Dušan Kazár, Vladimír Provazník, Andrej Batis, Miroslav Révay – všetci UKF) a tímom „Geonanes“ (Anton Štefanko, Šimon Šóš, Mate Fábry, Michaela Horváthová a Matej Špánik – všetci UKF). Michaela Horváthová bola vyhlásená najlepšou hráčkou turnaja.
V individuálnych športoch dominovali študenti našej univerzity. V stolnom tenise sa na prvých troch miestach umiestnili Juraj Žatko, Michal Čukan a Jeremiáš Straka z UKF. V kategórii žien to boli Barbora Kaľavská, Jana Siklenková, a Adriana Martišiaková, taktiež z UKF.
O kolektívne športy bol veľký záujem. V mixvolejbale sa zaregistrovalo 10 a vo futsale tiež 10 družstiev. Z individuálnych športov najviac - až 203 ľudí - vylákalo jesenné počasie do Behu Nitrou, aerobik si zacvičilo 30 študentov, bedminton si zahralo 20 a stolný tenis 18 študentov.
V rámci akcií ŠDNU bolo odprezentované aj cvičenie bootcamp, ktoré je kombináciou kondičného tréningu a bojových umení. Všetci záujemcovia si mohli toto atraktívne cvičenie vyskúšať v priestoroch malej telocvične UKF.
Akcie svojou históriou, propagáciou, ako aj atraktívnymi cenami pritiahli približne 450 aktívne športujúcich študentov oboch univerzít a cca 60 študentov v podobe organizačného tímu. Organizátorom ďakujem za vynikajúci priebeh, ako aj zabezpečenie všetkých podujatí a fotografovi Martinovi Cintulovi za nádherné zábery.
 
Za informácie ďakujeme Mgr. Natálii Czakovej, PhD., z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF v Nitre.
 
Fotografie nájdete na univerzitnom facebooku: https://www.facebook.com/UKFvNitre.

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo