Vstúpte do digitálnych knižníc a databáz kníh

V aktuálnej situácii, keď sú mnohé inštitúcie, medzi nimi aj knižnice, zatvorené, postupne sprístupňujú svoje fondy digitálne knižnice a databázy kníh. Patrí medzi ne napríklad Ebook Central – multiodborová digitálna databáza kníh spoločnosti ProQuest. Licencia sprístupňuje tituly z kolekcie Academic Complete, obsahujúca knihy zo všetkých vedných oblastí.
Bližšie informácie a odkaz na prístup k databáze nájdete na webe Univerzitnej knižnice UKF.
Otvorený prístup do 30. júna 2020 ponúka aj ACM Digital Library – digitálna knižnica časopisov, konferenčných zborníkov, technických správ a ďalších textov z počítačovej vedy a informačných technológií.
Pozrite si aj informácie o voľných prístupoch k e-zdrojom a otvorených webinároch zameraných na vedecké publikovanie a komunikáciu.
Pre získanie aktuálnych informácií o knižnici a digitálnych databázach kníh sledujte web Univerzitnej knižnice UKF.
Ilustračné foto v perexe: pixabay.com