Univerzitná knižnica spúšťa online výpožičky

Milí čitatelia,
od 4. mája 2020 (pondelok) pristupuje Univerzitná knižnica UKF v Nitre k možnosti výpožičky vopred objednaných kníh prostredníctvom konta používateľa a následnou rezerváciou konkrétneho titulu. Pri každom titule v našom online katalógu pribudla možnosť rezervovať. Postup nájdete nižšie. Po rezervácii kníh pracovníci knižnice vašu požiadavku spracujú do 2 dní. Čakajte, prosím, na informáciu o potvrdení a pripravení vašej objednávky, ktorú obdržíte prostredníctvom e-mailu, ktorý máte uvedený v karte čitateľa. Vašu objednávku si budete môcť následne vyzdvihnúť v Univerzitnej knižnici (Dražovská cesta 4), a to vo vopred dohodnutom čase a za dodržania všetkých opatrení.
Ako postupovať pri online výpožičke
Knihy budú vydávané v dňoch pondelok, streda a piatok v čase od 9.00 do 11.00 h.
Upozorňujeme, že možný je výdaj len vopred objednaných kníh, ktoré budú prichystané a odovzdané za dodržania štandardných hygienických požiadaviek na ochranu pracovníkov knižnice a aj čitateľov. Pri prevzatí rezervovaných titulov je potrebné dodržiavať všetky nariadené opatrenia: do knižnice je vstup povolený len po jednom, vstupovať do priestorov knižnice je umožnené len čitateľom so zakrytým nosom a ústami – rúškom, šatkou, šálom a podobne, pri vchode do knižnice si aplikujte dezinfekciu na ruky, prípadne použite jednorazové rukavice, zachovávajte odstupy osôb minimálne 2 metre. Pri preberaní kníh sa riaďte pokynmi pracovníkov knižnice.
Zároveň čitateľom pripomíname, že vypožičanú literatúru je možné vrátiť jedine prostredníctvom biblioboxu, v ojedinelých prípadoch poštou.
OPATRENIA
Pozrite tiež: