Virtuálna ŠVOK v odbore ošetrovateľstvo

Tak ako každý rok sa 19. mája konala študentská vedecká odborná konferencia 2020 v odbore ošetrovateľstvo. V tomto roku to však bola konferencia virtuálna. Svoje vedecké práce prezentovalo 6 študentiek. Témy, ktorými sa študenti zaoberali, boli nasledovné: Ošetrovateľské intervencie u pacientov s rádioterapiou, Edukácia pacienta po operácii mozgu, Potenciál zdravotníckych pracovníkov v oblasti kultúrnych kompetencií v starostlivosti o migrantov, Starecká krehkosť v ošetrovateľskej diagnostike, Výskyt psychopatologických porúch u pacientov s Parkinsonovou chorobou, Ľudská dôstojnosť z pohľadu pacienta.
svok osetrovatelstvo perex
Komisia v zložení PhDr. Ľubica Poledníková, PhD., PhDr. Alica Slamková, PhD., PhDr. Miroslava Líšková, PhD., Nina Ovčíková po dôkladnom rozhodovaní určila poradie prvých troch. Prvé miesto obsadila študentka Nikoleta Macáková s prácou Starecká krehkosť v ošetrovateľskej diagnostike, druhé miesto študentka Dominika Balgová s prácou Ošetrovateľské intervencie u pacientov s rádioterapiou a tretie miesto študentka Karolína Romaňáková s prácou Výskyt psychopatologických porúch u pacientov s Parkinsonovou chorobou.
Srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v ďalšej práci. Veľmi sa tešíme tomu, že sa nám podarilo zorganizovať študentskú vedeckú odbornú konferenciu v zmenených podmienkach a chceli by sme aj touto cestou poďakovať za možnosť využiť videokonferenčný systém univerzity.
Text: PhDr. Miroslava Líšková, PhD., FSVaZ – Katedra ošetrovateľstva
Ilustračná foto: canva.com