L3-banner-media

Cyrilo-metodské putovanie sa konalo už štvrtýkrát

Svätí Cyril a Metod sú symbolmi základných hodnôt európskej civilizácie – kresťanstva, vzdelávania a dialógu medzi kultúrami a národmi. Aj tento rok sa napriek opatreniam v dôsledku pandémie konalo tradičné podujatie Nitra, milá Nitra, ktorým si mesto Nitra pripomína patrónov Európy. Už v sobotu 4. júla 2020 dopoludnia pracovníci Ústavu pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda spoluorganizovali tradičné Cyrilo-metodské putovanie od Dražoviec cez Kláštor sv. Hypolita na Zobore s cieľom pri súsoší sv. Cyrila a Metoda pod Nitrianskym hradom.
cyril metod cyril metod nitra mila nitra
UKF v Nitre týmto výstupom aktívne prispieva k budovaniu Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda. V súčasnosti je jej trasa vďaka spolupráci s Klubom slovenských turistov vyznačená priamo v teréne v okolí Nitry.
Živý vstup a reportáž z podujatia odvysielala spravodajská televízna stanica TA3. Tohtoročné putovanie svojou účasťou podporili Ján Hirsch a Ján Dušek z Českej republiky, ktorí sú známi projektom Camino na kolečkách. Vo večerných správach RTVS k oslavám sviatku sv. Cyrila a Metoda vystúpili pracovníci UKF v Nitre doc. PhDr. Ján Gallik, PhD., a prof. PhDr. Peter Ivanič, PhD.
cyril metod putovanie cyril metod putovanie nitra
cyril metod SmerovníkDražovce
Text a foto: prof. Peter Ivanič, FF – Ústav pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo