L3-banner-media

Slovenský rekord do 23 rokov aj osobný rekord

Emma Zapletalová je prváčka na Pedagogickej fakulte UKF v odbore učiteľstvo telesnej výchovy a ruského jazyka a literatúry. Okrem úspešného ukončenia ročníka sa jej sľubne rozbehla aj atletická sezóna, ktorej začiatok bol posunutý kvôli pandémii koronavírusu. V úvodnom kole českej extraligy, ktoré sa konalo 4. júla 2020 v Prahe na štadióne Dukly na Juliske, zvíťazila na 400 m prekážok s časom 57,11, čo je jej osobný rekord a zároveň nový slovenský rekord v kategórii do 23 rokov. Z predchádzajúceho rekordu Michaely Peškovej stiahla až 35 stotín.
„Z výkonu sa, samozrejme, tešíme. O to viac, že to bolo v prvom štarte a po minulom neľahkom roku, keď sa Emma trápila s mononukleózou. Záverečný predpretekový náročný tréning ukázal, že by mohla atakovať podobný čas, ale prekážky sú nevyspytateľné, takže s prognózami som bol opatrný,“ vyjadril sa po pretekoch Emmin tréner a bývalý absolvent Pedagogickej fakulty UKF Peter Žňava.
Minulú sezónu Emmu trápili zdravotné problémy, tento rok prišla pandémia. Napriek tomu jej príprava prebiehala bez väčších problémov. „Nemôžeme sa sťažovať na prípravu počas obmedzení v čase koronakrízy. Emma má po úspechu v 2018, keď bola piata na svetovom šampionáte juniorov, dostatok financií na prípravu, takže si doma vybavila všetko, čo na tréning potrebuje,“ priblížil Peter Žňava.
emma preteky
Emma Zapletalová (vpravo) počas pretekov v Prahe.
Kvôli aktuálnej situácii neukáže členka klubu ŠK ŠOG Nitra svoju formu na veľkých medzinárodných pretekoch, čaká ju však niekoľko domácich štartov. „Oboch nás mrzí, že tento rok nie je žiadne vrcholné podujatie, ktorého by sa zúčastnila. Čakajú nás hlavne štarty na Slovensku a v českej extralige, kde hosťuje v brnenskom klube AK Olymp,“ predstavil najbližšie plány Emmin tréner.
Ako sa vyjadril pre Slovenský atletický zväz, aktuálna sezóna je priorita, no nevylučujú ani myšlienku na budúcoročnú olympiádu v Tokiu. „Sústredíme sa kľúčovo na aktuálnu sezónu a na budúci rok sú v Bergene ME do 23 rokov, čo bude náš hlavný cieľ. Účasť na olympiáde by bola krásna, to je jasné. O tom, čo s touto výzvou, budeme spolu diskutovať až po skončení tohtoročnej letnej sezóny.“
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: Jiří Kottas
Uverejnené: 7. 7. 2020

Kontaktné informácie

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Tr. A. Hlinku 1, 949 01 Nitra
tel: +421 37 6408 111
e-mail:
IČO: 00157716
DIČ: 2021246590
IČ DPH: SK 2021246590
 
 
fb ikona icon instagram

Mediálni partneri

logo nitraden web logo dab
logo mlyny Nitricka logo web
logo centro male logo nr24
logo NISYS noveRE logo Divadelná Nitra 2018radio plus logo