Informácie k začiatku akademického roka

Posun začiatku akademického roka
Na základe odporúčania Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR oznamujeme, že začiatok výučby v zimnom semestri sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre posúva na pondelok 28. septembra 2020.
Vedenie univerzity a dekani fakúlt spoločne rozhodli, že vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa všetky zápisy na štúdium uskutočnia dištančnou formou (elektronicky a poštou).
Zmena termínu nástupu na ubytovanie v Študentskom domove Zobor
V záujme umožnenia realizácie domácej izolácie pre študentov z rizikových krajín a zároveň z dôvodu dodržania prísnych hygienických štandardov, ktoré stanovilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, sme nútení v Študentskom domove Zobor posunúť termín nástupu na štandardné ubytovanie študentov na pondelok 21. septembra 2020.
V období od 1. do 20. septembra 2020 bude Študentský domov Zobor poskytovať ubytovacie služby len:
  1. študentom, ktorí sa zaregistrujú na realizáciu domácej izolácie,
  2. študentom, ktorí boli v ŠD Zobor ubytovaní počas mesiaca august 2020.
Prípadné výnimky individuálne schvaľuje riaditeľ ŠD UKF.
Študentom ubytovaným v ŠD Zobor, ktorí z dôvodu realizácie domácej izolácie študentov z rizikových krajín nemohli do 20. septembra 2020 využívať ubytovacie služby, bude poskytnutá 50 % zľava z poplatku za ubytovanie za mesiac september 2020.
Termín nástupu na ubytovanie v Študentskom domove Nitra ostáva bez zmeny, t. j. od 2. septembra 2020.
Univerzita sa riadi pokynmi orgánov štátnej správy (viď napr. manuál pre vysoké školy a študentské domovy). Všetky prijaté opatrenia sú platné, pokiaľ sa zásadne nezmení epidemiologická situácia a nebudú prijaté nové záväzné rozhodnutia zo strany štátu. Pre získanie aktuálnych informácií odporúčame našim študentom a zamestnancom pravidelne sledovať webové sídlo UKF, prípadne fakúlt.
Uverejnené: 20. 8. 2020