Nitrianske univerzity plesali

Pod záštitou prof. RNDr. Ľubomíra Zelenického, CSc., rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, a Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD., rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, sa v sobotu 17. januára 2015 konal 8. Akademický ples nitrianskych univerzít. V priestoroch Estrádnej haly Parku kultúry a oddychu v Nitre boli pre účastníkov plesu pripravené ukážky štandardnej plesovej choreografie v podaní nitrianskej Akadémie tanca, exotických latinskoamerických tancov skupiny Sangre nueva, či módna prehliadka Fashion Show z produkcie AD-Style. Na počúvanie a do tanca hrali Dominika Titková & Friends a Cimbálová muzika Jožky Severína z Kostic. Nechýbalo dobré víno, chutné jedlo, bohatá tombola a výborná nálada. Moderátormi večera boli Lucia Richterová a Marián Stolár.
Podujatie je pokračovaním kultúrno-spoločenskej tradície akademických plesov, ktoré majú ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne.