Týždeň vedy a techniky na UKF tentokrát virtuálne

V dňoch 9. – 15. novembra 2020 sa uskutoční 17. ročník Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Každoročne ho organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Ide o celoslovenské podujatie, do ktorého sa UKF zapája pravidelne každý rok prostredníctvom aktivít svojich piatich fakúlt.
Aj napriek súčasnej epidemiologickej situácii naši zamestnanci a študenti organizovanie podujatí na UKF nevzdali a upravili svoje pôvodné plány – najmä rozsah a formu – prípravou 27 podujatí v online priestore prostredníctvom videokonferenčného systému Jitsy Meet. Záujemcovia z radov odbornej a laickej verejnosti sa môžu zúčastniť na zaujímavých odborných prednáškach, besedách, súťažiach a výstavách, majú možnosť nahliadnuť do laboratórií na zaujímavé experimenty či sledovať dokumentárny film. Našou významnou cieľovou skupinou sú najmä mladí ľudia – študenti – ako potenciálni uchádzači o štúdium a vedeckú prácu na UKF.
Srdečne všetkých záujemcov na podujatia pozývame.
tvat 2020 UKF spolocny converted1
Viac informácií o podujatiach UKF:
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť

Uverejnené: 2. 11. 2020