Odtiene Afganistanu: ISAF vojenským objektívom

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky v spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Konštantína v Nitre pripravili výstavu "Odtiene Afganistanu: ISAF vojenským objektívom". Pozrieť si ju môžete v priestoroch Študentského domova Nitra od 11. do 20. februára 2015.
Putovnú výstavu tvorí 50 autentických fotografií, ktoré majú za cieľ priblížiť náročnosť a dôležitosť misie ISAF, v ktorej pôsobili príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky.
S myšlienkou pretaviť prácu našich vojakov v Afganistane vo forme fotografií prišiel autor výstavy Peter Poldruhák, ktorý pôsobil v tejto misii ako člen poradenského tímu, v rámci výcviku afganských národných bezpečnostných síl.
„Tieto fotografie dokumentujú to, ako sme Afgancov učili strieľať z mínometov či z ostreľovacích pušiek. Na fotografiách je zachytený aj život Afgancov. Chcel som, aby tieto momenty mohlo vidieť aj čo najviac ľudí na Slovensku. Najväčším úspechom fotografa je ukázať svoju prácu ľuďom, čo sa mne aj za pomoci Ministerstva obrany Slovenskej republiky podarilo. Verím, že v nej nájdete odpovede, čo slovenskí vojaci v Afganistane dokázali,“ povedal autor výstavy Peter Poldruhák.
(Zdroj: MO SR)