Rebríček instagramov: UKF druhá na Slovensku

Instagram – sociálna sieť, na ktorej sa dajú nájsť povrchné, ale aj hodnotné profily. Mnohými zatracovaný, no najmä medzi mladými ľuďmi čoraz viac obľúbený. Ten náš, univerzitný, zaznamenal v ostatných mesiacoch vysoký nárast sledovateľov. To sa odzrkadlilo v rebríčku Slovak Universities on Instagram – 2020 Instagram University Ranking, v ktorom sme k 29. októbru 2020 obsadili druhé miesto. Ide o jednu zo súčastí medzinárodného rankingu UniRank™, ktorý obsahuje recenzie a rebríčky viac ako 13 600 oficiálne uznaných univerzít a vysokých škôl v 200 krajinách sveta. Oproti minulému roku si tak UKF v konkurencii ostatných slovenských univerzít a vysokých škôl polepšila o päť priečok.
instagram ranking screenshot Unirank
Marketingová mágia funguje na Instagrame v o dosť uvoľnenejšom duchu ako na Facebooku. Je to skvelý nástroj na to, ako si prostredníctvom príspevkov v hlavnom feede a najmä v „stories“ vybudovať vzťah s followermi. To si, samozrejme, vyžaduje vyššie nároky na obsah a interakciu s publikom v podobe nielen dobrých fotografií, ale aj videí, ankiet, otázok a podobne. Jedným z rozdielov medzi Instagramom a Facebookom je, že na ten prvý sa obsah dá pridávať iba prostredníctvom mobilného telefónu.
Budeme radi, ak sa k doterajším 3548 „followerom“ pridáte aj vy. V aplikácii Instagram (dá sa stiahnuť v Google Play aj v App Store) nájdete Univerzitu Konštantína Filozofa pod menom @ukfvnitre.
Text a foto: Mgr. Jana Krajčovičová, R – Oddelenie médií

Uverejnené: 5. 11. 2020