Konalo sa online zasadnutie Vedeckej rady

5. novembra 2020 sa uskutočnilo online zasadnutie Vedeckej rady UKF v Nitre prostredníctvom videokonferenčného systému. Zároveň bol zabezpečený audiovizuálny prenos z verejnej časti zasadnutia v Aule UKF. Rokovanie viedol predseda VR prof. RNDr. Libor Vozár, CSc.
Vedecká rada sa riadila nasledovným programom:
  1. Inauguračné konania
    • doc. PaedDr. Evy Stranovskej, PhD., pracovníčky Katedry germanistiky FF UKF v Nitre, v odbore habilitačného konania a inauguračného konania cudzie jazyky a kultúry
    • doc. PhDr. Michala Kozubíka, PhD., pracovníka Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre, v odbore habilitačného konania a inauguračného konania sociálna práca
  2. Správa o vzdelávacej činnosti UKF v Nitre za akademický rok 2019/2020
  3. Rôzne
V rámci inauguračného konania doc. PaedDr. Evy Stranovskej, PhD., na úvod vystúpila doc. PhDr. Jarmila Maximová, PhD., dekanka Filozofickej fakulty, informovala Vedeckú radu UKF o priebehu inauguračného konania vo Vedeckej rade Filozofickej fakulty. Následne doc. PaedDr. Eva Stranovská, PhD., v prezentácii prestavila svoj vlastný prínos a prínos vedeckej školy k rozvoju odboru cudzie jazyky a kultúry. Oboznámila prítomných s najdôležitejšími výsledkami vo výskume a vo vzdelávaní v oblasti psycholingvistiky a poukázala na interdisciplinárny rozmer výskumu osvojovania si cudzieho jazyka.
VR Stranovska2  VR Stranovska
Na úvod inauguračného konania doc. PhDr. Michala Kozubíka, PhD., vystúpil doc. PhDr. Rastislav Rosinský, PhD., dekan Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, informoval Vedeckú radu UKF o priebehu inauguračného konania vo Vedeckej rade Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva. Doc. PhDr. Michal Kozubík, PhD., oboznámil prítomných s najdôležitejšími výsledkami výskumu špecializovaného na sociálne vylúčené spoločenstvá a medzinárodnú sociálnu prácu. V prezentácii prestavil svoj vlastný prínos a prínos vedeckej školy k rozvoju odboru sociálna práca.
VR Kozubik3  VR Kozubik2
Vedecká rada UKF v Nitre schválila:
  • návrh na vymenovanie doc. PaedDr. Evy Stranovskej, PhD., za profesora v odbore habilitačného konania a inauguračného konania cudzie jazyky a kultúry,
  • návrh na vymenovanie doc. PhDr. Michala Kozubíka, PhD., za profesora v odbore habilitačného konania a inauguračného konania sociálna práca.

„Správa o vzdelávacej činnosti UKF v Nitre za akademický rok 2019/2020 je nástrojom pravidelného zverejňovania aktuálnych, adekvátnych, kvantitatívnych a kvalitatívnych informácií o študijných programoch, vzdelávaní v týchto programoch a o ich absolventoch,“ uviedla prorektorka pre vzdelávanie prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD. V prezentácii oboznámila členov Vedeckej rady UKF s najdôležitejšími ukazovateľmi v oblasti vzdelávania, akými sú študijné programy, ich schvaľovanie a monitoring, prijímacie konanie a výber uchádzačov, počty študentov, štátne skúšky a absolventi štúdia, vzdelávací proces a jeho kvalita, ďalšie vzdelávanie, zverejňovanie informácií o vzdelávaní, hodnotenie vzdelávania študentmi.
Vedecká rada UKF v Nitre prerokovala a berie na vedomie:
Správu o vzdelávacej činnosti UKF v Nitre za akademický rok 2019/2020.
V závere rokovania predseda VR prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., poďakoval členom VR za účasť a ukončil rokovanie.
Text: prof. RNDr. Mária Bauerová, PhD. – prorektorka pre vedeckovýskumnú činnosť
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií