Preskúmajte Fyzikálny adventný kalendár

Občianske združenie Viac ako učenie v spolupráci s Katedrou fyziky Fakulty prírodných vied UKF si tento rok namiesto tradičnej Fyzikálnej show pripravili Fyzikálny adventný kalendár. Každý deň od 1. do 24.decembra o 8.00 h bude na Youtube kanáli katedry fyziky uverejnený jeden videoexperiment.
V kalendári sa nachádzajú experimenty:
  • Urob si sám (experimenty, ktorých realizáciu si môžeš zopakovať aj doma)
  • Nedokončené videá (experimenty, ktoré si buď dokončíš doma a zistíš čo sa stane, alebo si tipneš ako experiment skončí a na riešenie si počkáš do ďalšieho dňa)
  • Wau experimenty (experimenty, ktorých výsledok ťa prekvapí a keď si ho pripravíš, môžeš ním tiež niekoho prekvapiť)
  • Fyzikálna súťaž (experimenty, ktoré sa dajú využiť ako súťaž medzi členmi rodiny)
  • Darčeky (podľa nášho návodu si vyrobiť "fyzikálnu hračku", ktorá môže niekoho potešiť pod stromčekom)
Ako vidíte, určite sa s našimi experimentami zabavíte. A čo by to bol za adventný kalendár keby za jeho vyriešenie nebola odmena. Ak budete s nami súťažiť v rámci nedokončených videí, alebo nám pošlete fotky vašich experimentov, čaká tých najlepších malé prekvapenie.
plagat AK
Tiež nás môžete sledovať prostredníctvom sociálnych sietí.
Text: PaedDr. Ľubomíra Valovičová, PhD., FPV – Katedra fyziky

Uverejnené: 1. 12. 2020