Opäť sú tu Nitrianske univerzitné dni

Po minuloročnej odmlke, zapríčinenej všetkým známou nepriaznivou situáciou, sa obľúbený súbor podujatí z dielne oboch nitrianskych univerzít (UKF a SPU), Mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja vracia. Aj Nitrianske univerzitné dni 2021 sa však museli prispôsobiť aktuálnej situácii, preto sa uskutočnia v online priestore, a to 26. apríla – 7. mája 2021.
Podujatia prinesú informácie o bezpečnosti potravín, prekladateľskej praxi, genetike, e-športe či hispánskej kultúre. Dovolia vám nahliadnuť do zákulisia Divadla Andreja Bagara v Nitre a pozornosť sa upriami aj na aktuálnu tému klimatických zmien v poľnohospodárstve. Zasúťažiť si môžete v kvízoch, venovaných olympijským hrám, strave, hlavolamom či planéte Zem, so Slovenskými elektrárňami môžete zistiť svoju uhlíkovú stopu a vyhrať tablet. A aby ste len nesedeli, zo stoličky či gauča vás zdvihnú tradičný Jarný beh Nitrou, cvičenie tabata, ale aj koncerty kapiel MALALATA a HEĽENINE OČI.
Ak vás podujatia zaujali natoľko, že si nimi radi spestríte dni, nazrite do programu Nitrianskych univerzitných dní 2021 a staňte sa ich súčasťou.
NUD2021 plagat
Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora